Dzień DzieckaDzień Dziecka - Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł"
 

W poniedziałek o godzinie 8:00 dnia 1 czerwca 2009 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się w sali gimnastycznej, by wziąć udział w apelu pt."Prawa Dziecka, Prawa Ucznia". Podczas przedstawienia dzieci i młodzież mieli możliwość obejrzenia scenek dotyczących swoich praw w życiu codziennym w domu i szkole. Aktorzy z klasy II B gimnazjum przytoczyli wiele fragmentów z Konwencji o Prawach Dziecka.
Po apelu miał miejsce koncert pana Marka Stawińskiego, który wykonał piosenki Edwarda Stachury.


Następnie wszyscy uczestniczyli w pogadance przygotowanej przez policjantów z Komendy Policji w Aleksandrowie Kujawskim dotyczącej bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym.


Około godziny 10:30 uczniowie naszej szkoły w asyście policji wyruszyli w barwnym pochodzie ulicami Raciążka. Korowód uczniów zaczynała orkiestra dęta w skład której wchodzili uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Nad pochodem wznosiły się kolorowe transparenty, które promowały zdrowy styl życia - wolny od nałogów. Nie zabrakło haseł dotyczących praw dziecka.

Przemarsz zakończył się na stadionie RKS "Wzgórze", gdzie panowie z policji zaprezentowali swoje umiejętności w walce z przestępcami. Wszyscy mogli obejrzeć pokaz tresury psów policyjnych.O godzinie 11:00 uczniowie wrócili do budynku szkoły, gdzie mieli możliwość uczestniczenia w licznych atrakcjach przygotowanych przez Dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły. Odbył się pokaz mody oraz makijażu. Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach sportowych. W świetlicy odbywał się turniej warcabowy przygotowany przez panią Agnieszkę Chyb


Opiekę nad sprawnym przebiegiem sprawowali wszyscy nauczyciele i wychowawcy.

Każdy uczeń miał możliwość pomiaru ciśnienia krwi oraz sprawdzenia swojej wagi na oryginalnej wadze lekarskiej. Nie zabrakło również pysznej grochówki przygotowanej przez nasze panie kucharki oraz słodkich niespodzianek na Dzień Dziecka dla każdego ucznia naszej szkoły.

 

Opracował i edytował Jerzy Serafin (02.06.2009)© wwj