Dzień DzieckaDzień Dziecka 2010
 
Wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej Szkoły

1 czerwca 2010 roku nasi uczniowie obsypani zostali lawiną licznych atrakcji, które nie pozwoliły tego magicznego dnia nudzić się nikomu. Niespodzianki przygotowane zostały przez Dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły. Na początku nasi wf-iści przygotowali moc sportowych atrakcji. Wszyscy mieli możliwość kibicowania drużynom piłki siatkowej. Rywalizowały najlepsze składy z poszczególnych klas. Sędziował pan Tomasz Olejnik.


W tym samym czasie pasjonaci gry w tenisa stołowego rozgrywali turniej w małej sali gimnastycznej. Rolę sędziego głównego pełnił pan Daniel Michalski.


Miłośnicy gier planszowych uczestniczyli w świetlicy w turnieju warcabowym przygotowanym przez panią Aleksandrę Miś.

Zwolennicy gier komputerowych mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w sali komputerowej pod bacznym okiem pani Krystyny Ceglewskiej.


Pani Grażyna Bojko prowadziła zgadywankę fotograficzną. Każdy uczeń mógł spróbować swoich talentów detektywistycznych - bo jak tu rozpoznać na zdjęciu swojego nauczyciela, gdy miał tylko 5-10 lat.


Uczniowie klas I-III SP mieli możliwość uczestniczenia w najróżniejszych konkursach i zabawach przygotowanych przez panie wychowawczynie.


Około 9:30 rozpoczął się turniej pt. "Oni kontra One". Zacne jury w składzie: panie Katarzyna Gostyńska, Barbara Sienkiewicz i Elżbieta Partycka (Wysocka) oceniało szereg zadań, które wykonywały grupy dziewcząt i chłopców. Moc konkurencji wzbudzała salwy śmiechu wśród zgromadzonej publiczności. Nie zabrakło picia mleka na czas, przyszywania guzików, zagniatania ciasta, układania puzzli, wieszania bielizny na sznurze, składania ubrań, przeciągania liny i wielu, wielu innych.Następnie zebrani uczestniczyli w grach i zabawach sportowych.

W tym też dniu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego - każdy uczeń oraz nauczyciel spełnił swój szkolny obowiązek i przywilej zarazem. Nad przebiegiem wyborów czuwała pani Teresa Neuman wraz z grupą obserwatorów.


Uczniowie obdarowani zostali słodkościami i około godziny 11:00 udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Raciążku.

Tu panie Mariola Lewandowska oraz Ewa Zabłocka przygotowały "Mini Playback Show". Ta forma rozwijania zainteresowań artystycznych u naszych dzieci jest możliwa dzięki przystąpieniu naszej szkoły do projektu "Uczeń na 6 w Powiecie Aleksandrowskim", który to jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczniowie brawurowo zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i taneczne. Zgromadzona publiczność, a wśród niej rodzice i dziadkowie nagradzali kolejne prezentacje gromkimi brawami. Widać było, że ta nowa forma przypadła do gustu naszej młodzieży, ponieważ tańczono również na widowni. Konkurs był oceniany przez jury w składzie: pani wójt Wiesława Słowińska, pani Agata Ceglewska oraz pan Tomasz Barłowski.Na zakończenie pokazów jury udało się na obrady, a głos zabrał nasz pan Dyrektor Zdzisław Pietrzak, który wraz z panią Jadwigą Olejniczak i panią Renatą Pietrusińska przystąpił do wręczania dyplomów i nagród za konkursy ekologiczne i historyczne. Po wręczeniu nagród i dyplomów miała miejsce krótka część artystyczna. Uczennice naszej szkoły zaprezentowały piosenki w języku niemieckim (przygotowanie pani Agata i pan Jerzy), a grupa taneczna z klasy I gimnazjum - taniec nowoczesny.

Na zakończenie jury ogłosiło werdykt i wręczyło dyplomy oraz nagrody.

Od godziny 15:00 do 19:00 miała miejsce dyskoteka zorganizowana przez GOK.

 

Opracował i edytował: Jerzy Serafin. Zdjęcia: Elwira Mosielska - Serafin oraz Jerzy Serafin (1.06.2010)© wwj