VIII Powiatowy Konkurs WiedzyVIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Australii oraz Nowej Zelandii - Raciążek 2019
 
pan Jerzy Serafin

 

7 czerwca 2019 roku już po raz ósmy w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Australii oraz Nowej Zelandii.

Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z Brudnowa, z Ciechocinka z SP 1 i SP 3, z Raciążka oraz ze Zbrachlina.

O godzinie 10.00 przybyłych uczestników i gości powitał dyrektor Zespołu Szkół w Raciążku pan Zdzisław Pietrzak oraz nauczyciel pan Jerzy Serafin. Pan Dyrektor oficjalnie ogłosił rozpoczęcie konkursu. Po omówieniu zasad i zakodowaniu testów uczestnicy przystąpili do zmagań konkursowych. Na początku rozpoznawali zdjęcia, następnie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru i na koniec udzielali odpowiedzi na pytania otwarte. Za udzielenie prawidłowych odpowiedzi można było uzyskać maksymalnie 50 punktów.

Po niecałej godzinie uczestnicy zakończyli test i udali się na słodki poczęstunek. Jury w składzie: pani Agnieszka Karpowicz-Kalota, pani Iwona Lasota, oraz pan Jerzy Serafin przystąpiło do sprawdzania zakodowanych prac konkursowych. Jury opracowało wyniki. Uczniowie zostali poproszeni o rozkodowanie prac. Do ostatniej chwili nikt nie wiedział, kto wygrał. O godzinie 12:00 pan Jerzy Serafin ogłosił wyniki. Uczniowie otrzymali dyplomy i cenne nagrody książkowe - słowniki, podręczniki do gramatyki i słownictwa.

Oto wyniki:

I miejsce zajął Konrad Rogoziński z Ciechocinka - 44/50 pkt.

II miejsce zajęła Wiktoria Szczęsna z Ciechocinka - 42/50 pkt.

III miejsce zajęła Alicja Woźniak z Raciążka - 41/50 pkt.

IV miejsce zajęła Paulina Wyrzykowska ze Zbrachlina - 39/50 pkt.

V miejsce zajęła Amelia Toporowska ze Zbrachlina - 38/50 pkt.

VI miejsce zajął Mateusz Wesołowski z Raciążka - 37,5/50 pkt.

Jak co roku decydowały pojedyncze punkty. Po wręczeniu nagród i dyplomów uczniowie z uśmiechami na twarzach udali się do swoich szkół.Serdecznie dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu konkursu przybyłym nauczycielom z naszego powiatu.

Za sponsoring serdeczne podziękowania składamy Dyrekcji oraz Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Raciążku.

 

Opracował, zdjęcia wykonał oraz edytował pan Jerzy Serafin (7.06.2019r)© wwj