Konkurs Dziecięcej Piosenki LudowejI Powiatowy Konkurs Dziecięcej Piosenki Ludowej
 

Dnia 7 kwietnia 2006 w Zespole Szkół w Raciążku odbył się I Powiatowy Konkurs Dziecięcej Piosenki Ludowej. Inicjatorką przedsięwzięcia była pani mgr Ewa Drzewiecka. Organizatorem był Zespół Szkół przy współpracy Rady, Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Raciążku.

Konkurs odbywał się w 2 kategoriach wiekowych. Młodsza kategoria 6 - 7 lat oraz dla dzieci starszych, kategoria 8 - 9 lat. W konkursie wzięło udział 60 dzieci. Uczestnicy przybyli z różnych stron naszego powiatu m.in.: z Przedszkoli Samorządowych Nr 1 i 2 w Ciechocinku, z Publicznego Przedszkola w Raciążku oraz ze Szkół Podstawowych z Aleksandrowa Kujawskiego, Brudnowa, Ciechocinka, Ostrowąsa, Raciążka i Zbrachlina.

W kategorii dzieci młodszych pierwsze miejsce za piosenkę "Czerwone jabłuszko" zajęła Malwina Serafin - Publiczne Przedszkole w Raciążku, drugie miejsce Oliwia Wesołowska z I klasy SP w Raciążku oraz trzecie miejsce Michał Małecki - Publiczne Przedszkole w Raciążku.

W kategorii duety pierwsze miejsce przyznano Katarzynie Linek i Mateuszowi Kaźmierczak za piosenkę "Maciej" reprezentujących Szkołę Podstawową w Brudnowie.

W kategorii zespoły pierwsze miejsce zajął zespół "Mamrotki" ze Szkoły Podstawowej w Ciechocinku.


Hanna Guga - piosenka "Czerwone jabłuszko" Przedszkole nr 2 w Ciechocinku


Weronika Kochanowska i Błażej Stanny w piosence pt. "Gaiczek zielony" z SP nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim

W kategorii dzieci starszych pierwsze miejsce zajęła Dominika Urbańska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ostrowąsie. Drugie miejsce przyznano ex-quo Marcie Krzyżanowskiej z SP nr1 w Ciechocinku i Mateuszowi Szczerbetka z SP w Raciążku, a trzecie miejsce zajął Łukasz Biziorek z Raciążka.


Mateusz Szczerbetka wykonujący piosenkę pt. "Ja Kujawiak, ty Kujawiak" z SP w Raciążku

Gwiazdą festiwalu wśród dzieci starszych została Paulina Sołoczyńska ze Zbrachlina, która uzyskała wraz z zespołem wokalno - tanecznym "Zbrachlińskie wiolinki" nagrodę Grand Prix konkursu.


Paulina Sołoczyńska w roli Karolinki wraz z zespołem wokalno - tanecznym "Zbrachlińskie wiolinki"

Każdy z uczestników z nagrodą i dyplomem oraz uśmiechem na twarzy opuścił mury Zespołu Szkół w Raciążku.

Opracował: Jerzy Serafin. Stronę edytował Jerzy Serafin (22.04.2006)© wwj