Dokument bez tytułu
XV Powiatowy Konkurs Dziecięcej Piosenki Ludowej Raciążek 2021

Pani: Ewa Zabłocka

W kwietniu i maju 2021 roku w Szkole Podstawowej w Raciążku odbywał się XV Powiatowy Konkurs Dziecięcej Piosenki Ludowej - Edycja online.

Organizatorem, jak co roku, jest Szkoła Podstawowa w Raciążku przy wsparciu Wójta Gminy Raciążek. Konkurs odbywa się pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Pomysłodawcą i kierownikiem przedsięwzięcia jest pani Ewa Zabłocka.

Zgłoszenia przyjmowano do 30 kwietnia 2021 roku. Napłynęła duża liczba nagrań z różnych części Polski. Zgłosili się nawet uczestnicy z okolic Lublina. W konkursie wzięło udział ponad 70 dzieci z Aleksandrowa Kujawskiego, Ciechocinka, Janowa Lubelskiego, Nieszawy, Pilszczyn, Raciążka, Stróży, Wólki Rudnickiej, Zbrachlina oraz Zdziłowic.


Na początku maja po zebraniu wszystkich nagrań i uporządkowaniu ich we właściwych kategoriach - jury w składzie: przewodniczący pan Jerzy Serafin, członkowie: pani Elwira Mosielska-Serafin oraz pan Wojciech Kochanowski przystąpiło do przesłuchań.

Konkurs odbywał się w 2 kategoriach wiekowych. Kategoria dla dzieci młodszych (6 - 7 lat) oraz dzieci starszych (kategoria 8 - 9 lat). 7 maj zliczono liczbę punktów poszczególnych członków jury i dokonano ostatecznej oceny. 8 maja nastąpiło ogłoszenie wyników.

Wyniki prac jury.

W kategorii soliści - dzieci młodsze:

I miejsce zajęła Daria Chyb z klasy I Szkoły Podstawowej w Raciążku,

II miejsce zajęły: Maria Przezdzięk oraz Amelia Magdalena Wiwatowska z klasy I Szkoły Podstawowej w Raciążku,

III miejsce zajęły: Oliwia Petrykowska z Przedszkola nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim oraz Alicja Henc z Przedszkola Publicznego w Raciążku,

Wyróżnienia otrzymali: Barbara Blecharczyk, Amelia Kłaczyńska, Amelia Pietrzak ze Szkoły Podstawowej w Ciechocinku oraz Marika Wesołek, Hanna Kopaczewska z Przedszkola Publicznego w Raciążku.


W kategorii duety i zespoły:

I miejsce zajął zespół "Ajeczki" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku,

II miejsce zajął duet siostry Kurzawa z Przedszkola nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim,

III miejsca nie przyznano.

Wyróżnienie otrzymał zespół "Misie" Przedszkole Samorządowe nr 1 w Ciechocinku


W kategorii soliści dzieci starsze (8-9 lat):

I miejsce zajęła Alicja Mińkowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku,

II miejsce zajęła Zofia Jakubowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku,

III miejsce zajęła Maja Możdżeń z Zespołu Szkół w Zbrachlinie,

Wyróżnienia otrzymały: Julia Sadura z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pilszczynie, Oliwia Kołbuk z Wólki Rudnickiej z Mobilnej Szkoły Muzycznej, Maja Dziewa ze Stróży, Agata Zawisza ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku oraz Przemek Sobótka ze Szkoły Podstawowej w Zdziłowicach.


W kategorii duety i zespoły - dzieci starsze (8-9 lat):

I miejsce Lena i Łucja Winiarskie z Janowa Lubelskiego z Mobilnej Szkoły Muzycznej,

II miejsce zespół "Moniuszki" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku,

III miejsca nie przyznano.

Wyróżnienie dla duetu Anna Strzyżewska oraz Franciszek Ogrodowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku,Każdy z uczestników otrzyma nagrodę i dyplom. Osobisty odbiór nagród w środę 12 maja od godziny 12:00 w Szkole Podstawowej w Raciążku

Opracował pan Jerzy Serafin. Zdjęcia wykonała pani Klaudia Grochólska. Edytował JS (10.05.2021r)© js