Pasowanie na ucznia klasy I

pani Mariola Lewandowska

16 października 2017 roku miała miejsce uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów w poczet uczniów naszej szkoły. Wszyscy pierwszoklasiści przystąpili do uroczystego ślubowania. Pasowania na ucznia dokonał Dyrektor Szkoły pan Zdzisław Pietrzak.

Młodzi kandydaci na uczniów wykazali się licznymi umiejętnościami: śpiewem, recytacją oraz tańcem. Do tej jakże ważnej prezentacji przygotowała ich wychowawczyni pani Mariola Lewandowska. Dzieci zaprezentowały się znakomicie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje wykonanie poloneza, które zostało nagrodzane gromkimi brawami. Na zakończenie nowo przyjęci w poczet uczniów na dobry początek otrzymali wyprawki szkolne, których sponsorami była Grupa Azoty Włocławek. Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia.

W drugiej części uroczystości głos zabrał Sekretarz Gminy Raciążek pan Michał Suchomski. Złożył gorące życzenia wszystkim nauczycielom z okazji ich święta. Do życzeń dołączyli się również pani Dyrektor Domu Kultury w Raciążku pani Agata Ceglewska, kierownik Biblioteki Publicznej pani Halina Kołtuńska, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Leczniczo - Opiekuńczego pan Mariusz Zakrzewski oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Szudzik.

Do życzeń dołączyli się również uczniowie z Zespołu wokalnego. Wykonali dwe piosenki z życzeniami dla nauczycieli.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wybranym nauczycielom wręczono nagrody Wójta oraz Dyrektora Szkoły. Nagrody Wójta otrzymały panie: Teresa Neumann, Katarzyna Stężewska i Ewa Zabłocka oraz pan dyrektor Zdzisław Pietrzak. Nagrody Dyrektora otrzymali: Agnieszka Chyb, Elżbieta Partycka, Renata Pietrusińska oraz Jerzy Serafin.

Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Stronę opracował i edytował pan Jerzy Serafin (17.10.2016r)