Ślubowanie klasy IŚlubowanie uczniów klasy I
 
pani Zofia Reniecka

14 października 2009 roku miało miejsce uroczyste ślubowanie i przyjęcie dzieci z klasy pierwszej do grona uczniów naszej Szkoły. Uroczystość powiązana była z obchodami Dnia Nauczyciela. O godzinie 12:00 przed licznie przybyłą publicznością rozpoczęła się część artystyczna. Wśród gości nie zabrakło pani wójt Wiesławy Słowińskiej, księdza proboszcza Mariana Kuszyńskiego, przewodniczącej Rady Rodziców pani Haliny Kołtuńskiej, licznie przybyłych nauczycieli ze szkoły i przedszkola w Raciążku oraz rodziców.

W uroczystą atmosferę wprowadził przybyłych występ ucznia klasy III gimnazjum. Paweł Błoch wykonał na akordeonie sonatę a-moll Domenico Scarlattiego. Następnie uczennice z zespołu wokalnego powitały zebranych nauczycieli i gości piosenką, po której głos zabrał pan dyrektor Szkoły Zdzisław Pietrzak. Rozpoczęła się ceremonia ślubowania, w trakcie której pan dyrektor dokonał pasowania dzieci na pełnoprawnych uczniów naszej Szkoły.

Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umięjętności. Nie zabrakło recytacji, śpiewu i tańca. Na zakończenie uczniowie pięknie wykonali poloneza, za który publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Małych, ale jakże odważnych wykonawców, wspaniale przygotowała pani wychowawczyni - Zofia Reniecka.

Po barwnych występach głos zabrał pan dyrektor Szkoły. W swoim wystąpieniu podziękował nauczycielom za ich sumienną pracę, pochwalił za bardzo dobre wyniki osiągane przez uczniów, z którymi pracują. Na zakończenie pan Zdzisław Pietrzak wręczył cztery Nagrody Dyrektora. Potem głos zabrała pani wójt Wiesława Słowińska i wyróżniła pięciu nauczycieli Nagrodami Wójta. Do życzeń dołączyła się pani Halina Kołtuńska, która w krótkiej prezentacji podziękowała nauczycielom za trud włożony w wychowanie młodzieży. Uroczystość zakończył piosenką pt. "Pięknie żyć" zespół wokalny.Opracował i edytował Jerzy Serafin Zdjęcia wykonali: Elwira Mosielska - Serafin i Jerzy Serafin (14.10.2009)© wwj