Blok imprezBlok imprez
 

W piątek 13 w naszej Szkole miał miejsce blok imprez w skład którego wchodziły: Dzień Europejski, Dzień Dziecka, Dzień Sportu oraz akcja z zakresu profilaktyki przeciwalkoholowej.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 8:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Raciążku. Otwarcia dokonał Dyrektor Szkoły pan Zdzisław Pietrzak. Następnie z koncertem akordeonowym wystąpił Piotr Błoch z Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Toruniu.

Po koncercie instrumentalnym miały miejsce występy solowe uczennic uczęszczających na zajęcia Zespołu Wokalnego. Swój talent zaprezentowały gimnazjalistki: Agata Bobrowska, Anna Trzeciak oraz Ewelina Sobocińska. Po prezentacjach wokalnych nadszedł czas na występy taneczne. Swoje umiejętności zaprezentowały uczennice z gimnazjum, a następnie uczennice ze szkoły podstawowej z Koła tanecznego pani Beaty Iskra.

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów zdobytych w czasie II półrocza Roku Szkolnego 2007/2008. Ceremonii wręczania nagród i dyplomów towarzyszyła Wójt Gminy Raciążek pani Wiesława Słowińska, Dyrektor Szkoły oraz wielu nauczycieli z Zespołu Szkół w Raciążku, którzy przygotowywali uczestników do poszczególnych konkursów, festiwali i zawodów sportowych. Wręczono ponad 40 dyplomów, nagród i statuetek co dobitnie świadczy o wysokim poziomie przygotowania uczniów z naszego Zespołu Szkół.Po wręczeniu nagród poszczególne klasy prezentowały różne kraje Unii Europejskiej. Z racji odbywających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - tegoroczne prezentacje dotyczyły osiągnięć sportowych zawodników wywodzących się z poszczególych krajów członkowskich Unii Europejskiej. Prezentacje wszystkich klas naszej Szkoły podlegały ocenie jury.
Po prezentacjach wszyscy wzięli udział w barwnym pochodzie, który przemaszerował przez ulice naszej miejscowości oznajmiając w ten sposób mieszkańcom, że obchodzimy w Szkole Dzień Europejski. Podczas przemarszu uczestnicy wręczali mieszkańcom i właścicielom sklepów ulotki dotyczące walki z alkoholizmem.


Po powrocie do Szkoły miało miejsce ogłoszenie wyników na najlepszą prezentację danego państwa i wręczenie nagród.


Około 11:00 rozpoczął się blok imprez sportowych. Zajęcia odbywały się w salach gimnastycznych, na boiskach sportowych i na dziedzińcu Szkoły. Zmagania sportowe trwały do godzin popołudniowych.Opracował i edytował: Jerzy Serafin (14.06.2008) Zdjęcia wykonał: Daniel Michalski© wwj