Rocznica Konstytucji Trzeciego Maja 2018

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja 2018

Panie: Karolina Sztuczka, Aleksandra Miś oraz pan Jerzy Serafin

27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Montaż słowno-muzyczny nosił tytuł "Ocalić Rzeczpospolitą". Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy VIIb pod kierunkiem polonistki pani Karoliny Sztuczka. Dekoracje wykonała pani Aleksandra Miś, a oprawę muzyczną zapewnił zespół wokalny pod kierunkiem pana Jerzego Serafina. Uroczystość prowadził uczeń Szymon Kulpa. W pierwszej kolejności powitał wszystkich gości. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz gminy oraz parafii. W apelu uczestniczył również poczet sztandarowy, nad którym opiekę sprawuje pani Katarzyna Stężewska. Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor - Zdzisław Pietrzak, który podziękował za występ i zaprosił zebranych na wspólne obchody z okazji Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja pod pomnik w Raciążku dnia 3 maja 2018 roku.

Dnia 3 maja 2018 roku dyrektor szkoły pan Zdzisław Pietrzak, wicedyrektor szkoły pani Renata Pietrusińska, licznie przybyli nauczyciele, pracownicy naszaj placówki oraz poczet sztandarowy uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, po której wszyscy udali się pod pomnik, gdzie złożyli wiązankę kwiatów. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wiersze, nie zabrakło również przedstawicieli harcerzy.

Opracował: pan Jerzy Serafin. Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Edytował pan Jerzy Serafin (27.04.2018r)