Dokument bez tytułu
Trzecia Noc w Szkole.

Panie: Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska

Z 29 na 30 listopada 2019 r. odbyła się Trzecia Noc w Szkole. Aby zdobyć wejściówkę na to wydarzenie, trzeba było wziąć udział w castingu i wygłosić ustną wypowiedź na temat: "Dlaczego Komisja Edukacji Narodowej została wybrana na patrona naszej szkoły?"

O godzinie 20.00 wszyscy uczestnicy byli już na miejscu. Nockę rozpoczęliśmy od przypomnienia regulaminu i od zabaw integracyjnych. Miłą niespodzianką była dla nas wizyta pana dyrektora Jacka Petrykowskiego. Gdy już trochę zgłodnieliśmy, zjedliśmy pizzę. Chwilę później pojawiła się w naszej szkole pani kosmetyczka Kinga Witkowska, która opowiedziała nam, jak pielęgnować młodą cerę. Pokazała nam również, jak zrobić maseczki z produktów znajdujących się w naszych kuchniach - z miodu, mleka, jajek, kurkumy, drożdży, ziemniaka, ogórka i jogurtu naturalnego. Domowe maseczki okazały się dla nas chwilą relaksu. Gdy część z nas "upiększała się", pozostali brali udział w zabawach sportowych w sali gimnastycznej. Później wszyscy spotkaliśmy się na szkolnych podchodach. Na początku każda z grup musiała znaleźć kolorowe karteczki z zadaniami, które musieliśmy wykonać. Zadania sprawdzały nasze umiejętności polonistyczne, matematyczne i twórcze myślenie. W szkolnych podchodach tym razem zwyciężyły: Maja Bendlin, Weronika Narkowicz, Justyna Szczesna, Natasza Wawrzonkowska, Urszula Wierzbowska, Alicja Zgubińska. Następnie udaliśmy się do świetlicy, w której wykonaliśmy lampiony świąteczne w słoikach. Okazało się, że to zajęcie pochłonęło nie tylko same dziewczynki, chłopcy także dorównali im kreatywnością i dobrym smakiem. Po warsztatach świątecznych pograliśmy w naszą ulubioną siatkówkę, a ponieważ zbliżała się godzina 5.00, postanowiliśmy ten fakt uwiecznić na zdjęciu. Po siatkówce odbył się pidżamowy pokaz mody, a następnie, przy filmie "Ekspres polarny" trochę "leżakowaliśmy". Po godzinie 7.00 w szkole pojawiły się nasze mamy, aby przygotować dla nas pyszne śniadanko. Zmęczenie jednak dało o sobie znać, bo podczas posiłku niektórzy z nas przysypiali przy stole. O godzinie 8.00 w szkole było już pusto. Natasza i Kuba pojechali na mecze piłki ręcznej i nożnej. Ciekawe, jak im poszło po nieprzespanej Trzeciej Nocy w Szkole.

Dziękujemy sponsorom naszego śniadania - paniom: Aleksandrze Królikowskiej i Katarzynie Myczkowskiej. Podziękowania kierujemy także do pań: Aleksandry Królikowskiej, Karoliny Augustyniak, Emili Głowackiej, Jolanty Małeckiej i Agaty Żmirskiej-Zbroniec, które przybyły i przygotowały dla nas posiłek.Opracowała pani Teresa Neumann. Zdjęcia wykonały panie: Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska. Edytował JS (2.12.2019r)© js