Akcja prozdrowotna

Akcja prozdrowotna pt. "Śniadanie Daje Moc".

Panie: Agnieszka Chyb oraz Ewa Zabłocka

8 listopada, już po raz czwarty uczniowie Szkoły Podstawowej w Raciążku włączyli się do ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. W tym roku pyszne śniadaniowe smakołyki przygotowywały klasy: II i IV b wraz z wychowawcami paniami: Ewą Zabłocką i Agnieszką Chyb oraz szkolnym kołem PCK.

Do wielkiej akcji prozdrowotnej przyłączyli się także rodzice, którzy wspólnie z dziećmi tworzyli arcydzieła kanapkowe. Na tę niezwykłą okazję upiekli także dla nas zdrowe ciasta na bazie owoców i warzyw. Były więc ciasta: marchewkowe, szpinakowe, dyniowe, fasolowe, bananowe oraz w nowej odsłonie szarlotki. Na stołach nie zabrakło też warzywnych przekąsek, świeżych soków, czy sałatek owocowych. Zdrowymi pysznościami dzieci częstowały całą społeczność uczniowską oraz wszystkich pracowników szkoły. Na koniec wspólnie z panem dyrektorem, panią redaktor Gazety Pomorskiej, z rodzicami, wychowawcami spożywali iście królewskie śniadanie. Była to olbrzymia bomba witaminowa, która wszystkim biesiadnikom dała moc na cały dzień.

Akcja śniadaniowa była podsumowaniem tygodniowych działań o zdrowym odżywianiu. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z piramidą żywienia, układały jadłospisy, wykonywały plakaty, którymi dekorowały klasę. Były także z wizytą w przychodni lekarskiej i w aptece, gdzie rozmawiały z lekarzem i farmaceutą na temat profilaktyki zdrowotnej.

Mamy nadzieję, że od dziś będą to same okazy zdrowia.

Wizyta w Ośrodku Zdrowia

Opracowały panie: Agnieszka Chyb i Ewa Zabłocka. Zdjęcia wykonała pani Agnieszka Chyb. Edytował pan Jerzy Serafin (09.11.2017r)