Sukcesy uczniówSukcesy muzyczne naszej uczennicy z klasy V b
 
Uczennica Alicja Woźniak

 

Uczennica klasy Vb Alicja Woźniak finalistką XV OGÓLNOPOLSKICH SPOTKAŃ Z MUZYKĄ FILMOWĄ I MUSICALOWĄ SZLAGIER 2019

Ogólnopolskie Spotkania z Muzyką Filmową i Musicalową SZLAGIER to impreza o charakterze cyklicznym obejmująca konkurs, warsztaty, spotkanie z artystą oraz recital zaproszonego gościa. Konkurs składa się z dwóch etapów: w etapie pierwszym uczestnicy nadsyłają do organizatora nagranie z wykonanymi przez siebie utworami i Komisja Artystyczna - preselekcyjna dokonuje wyboru uczestników spotkań finałowych. Etap drugi to występ konkursowy uczestników, udział w warsztatach wokalnych i spotkaniu z artystą oraz koncercie galowym. Podczas warsztatów młodzi wokaliści spotkają się z uznanym artystą zawodowym, który udzieli im wskazówek i podzieli się swoim doświadczeniem oraz przygotuje z nimi utwór. Przygotowany wspólnie utwór zostanie zaprezentowany publiczności podczas koncertu galowego.

Alicja wysłała nagranie dwóch utworów, a komisja wybrała piosenkę "Meluzyna" z filmu "Podróże Pana Kleksa", którą wykonała podczas koncertu w Bydgoszczy, gdzie podkreślono, że reprezentuje naszą szkołę. Do konkursu przygotował ją pan Jerzy Serafin. Wśród finalistów znalazło się 64 młodych, utalentowanych wokalistów z całej Polski, w tym laureaci programów telewizyjnych, jak: Szansa na sukces, Mali Giganci, Petersburski Music Show. Nasza uczennica uczestniczyła w warsztatach wokalnych z Barbarą Melzer i Rafałem Drozdem, aktorami m.in. Teatru Buffo, Teatru Roma, którzy swoją karierę rozpoczynali w musicalu "Metro".

Imprezę uświetnił recital gwiazd, podczas którego można było usłyszeć piosenki znane z musicali. Koncert zwieńczyło wspólne wykonanie utworu "Mamma Mia", w którym Alicja wykonywała jedną z części solowych.
 

Opracowała i zdjęcia dostarczyła pani Emilia Woźniak - mama Alicji. Edytował: pan Jerzy Serafin 19.05.2019r.)© wwj