BIP Zespołu Szkół
Ważne adresy i telefony

Audycja muzyczna - listopad 2017

Audycja muzyczna pt."Hej, na krakowskim rynku"

Pan Dyrektor Zdzisław Pietrzak oraz pan Jerzy Serafin

8 listopada 2017 roku dla uczniów klas I - VII SP odbyły się audycje muzyczne dotyczące polskiej muzyki ludowej z okolic Krakowa. Przybyłych gości powitał pan Jerzy Serafin. Koncert przygotowali oraz przedstawili muzycy Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Utwory i tańce prezentował zespół w składzie: para taneczna, akordeonista oraz klarnecista. Wszyscy artyści wystąpili w ludowych strojach krakowskich. Samorząd Uczniowski zadbał o dekorację sali.

Audycja rozpoczęła się od Krakowiaka w wykonaniu pary tanecznej. Barwny występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Wspólnie wykonano piosenkę pt. "Hej, na krakowskim rynku". Uczniowie przypomnieli sobie legendę o Lajkoniku.

Następnie zgromadzeni na sali podziwiali podstawowe figury taneczne w polskim narodowym tańcu - Krakowiak. Nie zabrakło: cwału, krzesanego oraz hołubca. Dzieci zostały zaproszone do wspólnego tańca.

Przyponniano również historię powstania "Hejnału Mariackiego". Wykonano hejnał na trąbce.

Prowadząca kontynuowała opowieść o polskich pieśniach z regionu Małopolski. Uczniowie wysłuchali następujących piosenek: "Dalej chłopcy, dalej żwawo", "Hej, od Krakowa jadę" oraz "Ptaszek z Łobzowa".

Na zakończenie wszyscy wspólnie wykonali piosenę pt. "Płynie Wisła, płynie".

Słuchacze nagrodzili instrumentalistów i tancerzy gromkimi brawami.

Zdjęcia wykonał, opracował oraz edytował pan Jerzy Serafin (8.11.2017r.)