Audycja muzyczna - listopad 2016

Audycja muzyczna pt."Polska pieśń hymniczna"

Pan Dyrektor Zdzisław Pietrzak oraz pan Jerzy Serafin

25 listopada 2016 roku dla uczniów klas I - IV SP odbyła się audycja muzyczna dotycząca polskiej pieśni i piosenki patriotycznej. Przybyłych powitał pan Jerzy Serafin. Koncert przygotowali oraz przedstawili muzycy Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Utwory prezentował zespół w składzie: solista, skrzypaczka oraz pianista. Wszyscy wspólnie wykonali piosenkę pt. "Powitania czas". Audycja rozpoczęła się od ciekawej prelekcji na temat polskiej pieśni patriotycznej. Następnie pan solista - bas-baryton wykonał naszą prastarą pieśń "Bogurodzicę".

Prowadzący kontynuował opowieść o polskich pieśniach. Zebrana młodzież wysłuchała między innymi pieśni "Gaude Mater Polonia".

Uczniowie poznali historię polskiej pieśni patriotycznej okresu I Wojny Światowej oraz okresu międzywojennego. Następnie wysłuchali takich przebojów jak "Piechota", "Legiony" oraz "Wojenko,wojenko".

Wszyscy zebrani wspólnie wykonali piosenkę pt. "Płynie Wisła, płynie.".

W czasie wykonywania "Roty" wszyscy zabrani nauczyciele oraz uczniowie wstali i wysłuchali pieśni na stojąco. Prowadzący pogratulował wzorowej postawy patriotycznej, króra tak rzadko spotykana jest obecnie wśród młodzieży.

Na zakończenie muzycy i zebrani wykonali w pozycji zasadniczej "Mazurek Dąbrowskiego".

Słuchacze nagrodzili instrumentalistów i wokalistę gromkimi brawami.

Zdjęcia wykonała pani Elżbieta Partycka. Opracował oraz edytował pan Jerzy Serafin (26.11.2016r.)