Audycja muzyczna - wrzesień 2017

Audycja muzyczna pt."Siły Natury - Kosmos"

Pan Dyrektor Zdzisław Pietrzak, pani Teresa Neumann oraz pan Jerzy Serafin

28 września 2017 roku w naszej szkole odbyła się audycja muzyczna przygotowana w ramach projektu "Siły Natury - Kosmos" przygotowana przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną. Występ artystów został zorganizowany z inicjatywy pana dyrektora Zdzisława Pietrzaka. Tego dnia Samorząd Uczniowski zadbał o dekorację sali. Na początku, pan Jerzy Serafin, powitał muzyków Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Prowadząca auducję powitała obecnych na sali widzów i rozpoczął się występ. Zaprezentowli się pani oboistka, pan puzonista i pan pianista. Zebrani wysłuchali następujących utworów:

Motyw przewodni z filmu "Gwiezdne wojny" - Johna Williamsa,

"Moonlight Serenade"("Serenada księżycowa") - Glenna Millera,

"On the Sunny Side of the Street"- Jimmyiego McHugha,

Motyw z filmu "Transponder"- Lądowanie na Ziemii",

Utwór na puzon "Chodząc w kosmosie",

Fragment poematu symfonicznego - Ryszarda Straussa -"Tako rzecze Zaratustra wykorzystany w filmie "Odyseja kosmiczna",

Uczniowie przez cały czas audycji brali w niej czynny udział. Pani prowadząca instruowała dzieci co mają robić. Cała audycja poszerzała wiedzę o kosmosie i naszym układzie słonecznym.

Na zakończenie koncertu uczniowie podziękowali muzykom Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej gromkimi brawami.

Zdjęcia wykonała pani Teresa Neumann. Opracowali: pani Teresa Neumann oraz pan Jerzy Serafin. Edytował pan Jerzy Serafin (28.09.2017r.)