Audycja muzyczna - grudzień 2015

Audycja muzyczna pt."Opowieść zimowa"

Pan Dyrektor Zdzisław Pietrzak oraz pan Jerzy Serafin

18 grudnia 2015 roku dla uczniów naszej szkoły odbyła się audycja muzyczna. Koncert przygotowali i przedstawili muzycy Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Utwory prezentował zespół w składzie: wokalistka, saksofonistka, pianistka oraz perkusista.

Audycja rozpoczęła się wspólnym wykonaniem piosenki pt. "Powitania czas".

Następnie panie: saksofoniska oraz pianistką wykonały fragment "Zimy" z "Czterech pór roku" Antoniego Vivaldiego.

Zgromadzeni wysłuchali "Tańca Cukrowej Wieszczki" z opery "Dziadek do Orzechów" Piotra Czajkowskiego.

Pani prowadząca zaprezentowała budowę instrumentów perkusyjnych. Jako przykład wykorzystano budowę i brzmienie dzwonków orkiestrowych.

Następnie pani wokalistka wraz z uczniami wykonała kolędę pt. "Przybieżeli do Betlejem".

Pani prowadząca zaprezentowała inne instrumenty perkusyjne np. janczary i marakasy. Muzycy wykonali piosenkę "Rudolf Czerwononosy".

Pianistka i perkusista (na dzwonkach orkiestrowych) zaprezentowali walc "Łyżwiarze" autorstwa Emila Waldteufela.

Po wysłuchaniu utworu i gromkich oklaskach wszyscy zebrani wspólnie wykonali piosenkę pt. "Zima, zima". Młodsi uczniowie na instrumentach perkusyjnych tworzyli w czasie piosenki swój własny akompaniament.

Następnie zgromadzeni wysłuchali utworu "Stary zamek" z cyklu "Obrazki z wystawy" Modesta Musorgskiego.

W dalszym ciągu audycji pani prowadząca przedstawiła zagadkę muzyczną. Odgadł ją uczeń z klasy Va Szymon Kulpa.

Następnie zgromadzeni wysłuchali popularnej piosenki amerykańskiej "Santa Claus is coming to town".

Pani prowadząca zaprezentowała w skrócie budowę instrumentów dętych drewnianych. Jako przykład wykorzystano budowę i brzmienie saksofonu.

Na zakończenie wspólnie wykonano kolędę "Dzisiaj w Betlejem".

Słuchacze nagrodzili instrumentalistów i wokalistkę gromkimi brawami.

Pan Jerzy Serafin podziękował przybyłym muzykom oraz panu Dyrektorowi za zorganizowanie koncertu.

Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Opracował oraz edytował pan Jerzy Serafin (19.12.2015r.)