Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek 2016

panie: Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska

5 grudnia 2016 roku obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekunów - pani Katarzyny Stężewskiej i pani Teresy Neumann postanowili zadbać o najmłodszych uczniów naszej szkoły i o przedszkolaków. Właśnie dziś odwiedziły nas "Muchomorki", "Misie" i "Pracowite Pszczółki" wraz z paniami wychowawczyniami z zaprzyjaźnionego przedszkola "Słoneczko". Specjalnie dla nich i dla uczniów klas I-III SP przygotowaliśmy niezapomnianą podróż do krainy baśni, bajek i filmów dla dzieci.

Na początku przybyła Sasetka (Zosia Kołowrocka), która była bardzo zmartwiona, ponieważ zgubiła drogę do wioski Smerfów. Pocieszała ją Pippi Langstrump, czyli Weronika Kozłowska. Następnie uczniowie mieli możliwość przywitania się z kolejnymi bajkowymi postaciami, czyli z:

Pocahontas (Wiktoria Skonieczna)

Fioną (Natalia Nowak)

Shrekiem (Kamil Majewski)

Kotem w butach (Łukasz Pluskota)

Elsą (Natalia Boruszka)

Meridą Waleczną (Sara Lityńska)

Fredem Flinstonem (Szymon Kulpa)

Wilmą Flinstone (Alicja Zgubińska)

Pinokiem (Natalia Grzegórska)

Myszką Minnie (Katarzyna Woźniak)

Była też Myszka Mickey i Baba Jaga, która bezsutecznie poszukiwała Jasia i Małgosi. Niektórzy bohaterowie zaprosili publiczność do zatańczenia z nimi w rytm bajkowych piosenek. Wtedy pojawiła się Smerfetka. Z jej widoku najbardziej ucieszyła się Sasetka, gdyż w końcu spotkała kogoś ze swojej bajki.

Po chwili rozpoczęło się przedstawienie "Smerfy", które przygotowała klasa IIB PG wraz z paniami Katarzyną Stężewską i Teresą Neumann. Spektakl został zaplanowany z dbałością o najmniejszy szczegół. Igor Sikorski znakomicie wcielił się w postać Gargamela, a jego kot Rudziak "zagrał" Klakiera. Strój i charakteryzacja Gargamela na pewno długo pozostaną w pamięci wszystkich dzieci. Ciepłych słów nie może zabraknąć także pod adresem Hogaty (Wiktorii Małeckiej) i pozostałych Smerfów: Papy Smerfa (Michała Izydorczyka), Smerfetki (Zuzanny Zgubińskiej), Sasetki (Zosi Kołowrockiej), Ważniaka (Zosi Kaczmarek), Lalusia (Oliwii Sobczak), Łasucha (Krystiana Wyborskiego), Smerfa - narratora Izy Centkowskiej oraz Gabrysi Haberskiej.

Wszystkie przygody Smerfów miały miejsce w pięknej, bajkowej scenerii, o którą zadbały panie: Katarzyna Stężewska i Aleksandra Miś.

Znakomitym dopełnieniem dzisiejszego dnia były stawiane na rączkach wszystkich naszych małych gości pieczątki z logo Dnia Postaci z Bajek.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, (w szczególności paniom Edycie Kochanowskiej i Marioli Lewandowskiej), którzy aktywnie włączyli się w nasze przedsięwzięcie i przybyli dziś na przedstawienie w strojach swoich ulubionych, bajkowych postaci.

Opracowała pani Teresa Neumann. Zdjęcia wykonał oraz edytował pan Jerzy Serafin (6.12.2016r)