Wycieczka do Biskupina

Panie: Natalia Kaczmarek-Mariańska, Elżbieta Partycka, Zofia Reniecka i Barbara Sienkiewicz

W dniu 06 kwietnia 2017 roku uczniowie klas II a i II b szkoły podstawowej wraz z opiekunami: Zofią Reniecką , Natalią Kaczmarek-Mariańską, Elżbietą Partycką i Barbarą Sienkiewicz udali się na wycieczkę do Biskupina na Warsztaty Wielkanocne.

Zajęcia warsztatowe obejmowały pracę w grupach i indywidualne, podczas których uczniowie wykonywali palmy wielkanocne, zdobili pisanki, robili mazurka, którego po upieczeniu przez panie mieli możliwość zdobić. Ubijali również masło w kierzynkach, a następnie formowali z niego baranka. Po zakończeniu tych zajęć miało miejsce uroczyste śniadanie, na które zawitał niespodziewany gość z koszyczkiem słodkich jajek, którymi obdarował dzieci.

Po śniadaniu uczestnicy wycieczki mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat zwyczajów i obrzędów Wielkanocnych.

Opracowała i zdjęcia wykonała pani Barbarta Sienkiewicz. Edytował pan Jerzy Serafin (9.04.2017r.)