Wycieczka szkolna

Wycieczka do Chrystkowa - zajęcia edukacyjne na świeżym powietrzu

Dyrektor pan Zdzisław Pietrzak, wicedyrektor pani Renata Pietrusińska, pani Agnieszka Chyb oraz pan Jerzy Serafin.

W dniu 9 maja 2008 roku wybrani uczniowie z klasy III, V i VI SP udali się na bezpłatną wycieczkę edukacyjną.

Wyruszyliśmy o godzinie 8.15 sprzed budynku szkoły. Na pokładzie autokaru przywitał nas pan Jerzy Serafin, który pełnił rolę pilota. Zapoznał pasażerów z zasadami bezpieczeństwa, następnie rozpoczął pilotowanie wycieczki. Po niespełna dwóch godzinach podróży dotarliśmy do Chrystkowa koło Gruczna. Zwiedziliśmy tam chatę podcieniową z 1770 roku. Jest to jeden z ostatnich i najcenniejszych obiektów w Dolinie Dolnej Wisły, który reprezentuje holenderskich osadników - Mennonitów, sprowadzonych do Polski w dobie reformacji. Zwiedziliśmy drewniany dom i budynki inwentarskie. Braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych na świeżym powietrzu.

W pierwszej kolejności wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę na wały przeciwpowodziowe położone nad rzeką Wisłą. Miejscowi przewodnicy zapoznali nas z uroczymi widokami Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego. Uczniowie poznawali miejscową roślinność. Potem zostaliśmy zaproszeni na posiłek na łonie natury, po którym uczniowie uczestniczyli w konkursie wiedzy, który polegał na przebyciu wyznaczonych ścieżek edukacyjnych i odpowiadaniu na wcześniej postawione pytania. Czas spotkania upłynął nadspodziewanie szybko i musieliśmy wracać do domu. W drodze powrotnej pan Serafin dokładnie opisywał mijane atrakcje turystyczne. O 15:15 byliśmy przed szkołą, gdzie oczekiwał na nas autokar szkolny. Wycieczka zakończyła się pełnym sukcesem.

Opracował, edytował i zdjęcia wykonał Jerzy Serafin (8.05.2018 rok)