Europejski Dzień Języków Obcych 2015

Pani Joanna Górecka-Oleśkowska, pan Jakub Graczyk oraz pan Jerzy Serafin

28 września 2015 roku w naszej placówce kolejny raz z rzędu obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Spotkaliśmy się w małej sali gimnastycznej, by podczas prezentacji przygotowanych przez nauczycieli oraz uczniów naszego gimnazjum uświadomić wszystkim, jak ważna jest w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych. Wszystkich przybyłych nauczycieli i uczniów powitał pan Jerzy Serafin, który przypomniał cele i zadania tego święta. Następnie uczniowie z klasy III PG przedstawili w języku niemieckim przedstawienie pt."Królewna Śnieżka". Reżyserem była pani Joanna Górecka-Oleśkowska. Po występie uczennice w klasy III PG zaprezentowały scenki związane z potrzebą znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Nastepnie prezentację multimedialną na temat "Homonimów w języku angielskim" przedstawił pan Jakub Graczyk. Interesujące prowadzenie w języku angielskim wzbudziło dużą aprobatę wśród publiczności.

Na zakończenie Dyrektor Szkoły pan Zdzisław Pietrzak podziękował wszystkim za obecność i przygotowanie Dnia Języków.

Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Opracował i edytował: pan Jerzy Serafin (28.09.2015r).