Dokument bez tytułu
Europejski Tydzień Języków Obcych 2019

Państwo: Joanna Górecka i Jakub Graczyk. Oprawa muzyczna pan Jerzy Serafin.

Począwszy od poniedziałku 23 września, a kończąc na piątku 27 w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Tydzień Języków Obcych.

Już pierwszego dnia nasi nauczyciele języków obcych wraz ze swoimi uczniami dekorowali klasopracownie i korytarze, umieszczając napisy w języku angielskim na większości części stałych i ruchomych naszej placówki. Nawet poszczególne stopnie schodów zyskując nowy wygląd - przypominały wchodzącym nazwy liczebników angielskich. Przybywających do szkoły witał napis informujący o święcie języków, który pieczołowicie wykonanała pani Joanna.

Wchodzący do głównej klasopracowni języków obcych mogli zapoznać się z najwiekszą liczbą obcojęzycznych wyrazów. Nawet gaśnica, głośniki i kosz na śmieci zyskały angielskie nazwy - postarali się o to uczniowie z VI b.

W środę odbył się finał konkursu plastycznego na "Najładniejszy londyński autobus". Atrakcji nie brakowało przez cały dzień. W klasach pierwszych i drugich odbyły się konkursy liczenia po angielsku, a w klasach III - IV konkursy literowania.

W piątek miał miejsce wielki finał. Odbył się apel podsumowujący, na którym zgromadzeni mieli możliwość obejrzenia scenek przygotowanych przez uczniów z klasy VII i VIII. Na przybyłych czekały liczne konkursy językowe i quiz wiedzy przygotowany przez pana Jakuba. Nastąpiło rozdanie nagród za udział w konkursach odbywających się w minionym tygodniu.

Na koniec miał miejsce koncert wokalny Alicji Woźniak - uczennicy klasy VI b. Zgromadzeni uczniowie i nauczyciele mieli możliwość wysłuchania w brawurowym wykonaniu piosenek w języku czeskim i angielskim. Przygotowanie muzyczne i językowe uczennicy - pan Jerzy Serafin.

W ciągu całego tygodnia można było odwiedzić w szkolnej bibliotece kącik z literaturą angielską.

Opracował pan Jerzy Serafin. Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Edytował JS (30.09.2019r)