Dzień Kobiet

Panie: Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska oraz Samorząd Uczniowski

8 marca 2016 roku nasi uczniowie "obejrzeli" niezwykłe wydanie "Szkolnego Ekspresu". Poprowadzili je przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Mateusz Stodólny i Paweł Szudzik. Temat przewodni tych niecodziennych informacji to Dzień Kobiet. Większość z prezentowanych wiadomości należało traktować z przymrużeniem oka. Można było m.in. dowiedzieć się, że od rana przejścia graniczne naszego państwa oblegały tłumy kobiet z zagranicy, że polskim celniczkom udało się na granicy udaremnić przemyt przeterminowanych gożdzików, że sejm uchwalił nową ustawę zabraniającą kobietom stresowania mężczyzn w miejscach publicznych i że polscy rybacy wyłowili z Bałtyku prawdziwą Syrenę. Panowie zostali również zobowiązani do przygotowania swoim mamom i siostrom śniadania do łóżka. Nie zabrakło także wspaniałych życzeń skierowanych do wszystkich Kobiet i piosenki Marka Grechuty dedykowanej wszystkim Paniom. Na zakończenie apelu dziennikarze "Szkolnego Ekspresu" ogłosili, że największą znajomością narzędzi, takich jak wkrętarka, szpachla, papier ścierny, czy klucz imbusowy wykazały się dziewczyny z klas: VI SP i IIIB PG. Zwyciężczynie otrzymały dyplomy nadania honorowego tytułu SUPERDZIEWCZYN oraz fit przekąski.

Opracowała pani Teresa Neumann. Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Edytował pan Jerzy Serafin (9.03.2016r.)