Dzień Odzyskania Niepodległości 2015

Pani Beata Iskra-Andrzejewska oraz pan Jerzy Serafin

9 listopada z okazji zbliżającego się Dnia Odzyskania Niepodległości w małej sali gimnastycznej dla uczniów klas I-III SP miał miejsce mini-koncert pt. "Piosenka patriotyczna i legionowa". Występ przygotował Zespół Wokalny pod kierownictwem pana Jerzego Serafina, który przedstawił prelekcję na temat powstania pieśni.

Tego samego dnia o godzinie 12.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury - uczniowie z klasy Vb SP pod opieką pani: Beaty Iskra-Andrzejewskiej oraz Zespół Wokalny pod kierownictwem pana Jerzego Serafina przedstawili montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości.

Przed apelem uroczystą pogadankę historyczną wygłosiła wójt Gminy Raciążek pani Wiesław Słowińska. Na zakończenie odbył się występ członków Klubu Seniora "Raj".

Szkoła brała również udział w uroczystościach, ktore miały miejsce 11 listopada w naszej gminie. Przedstawiciele pracowników naszej szkoły uczestniczyli we Mszy Świętej za Ojczyznę. Delegacja na czele z panem Zdzisławem Pietrzakiem - Dyrektorem Szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem uczestników walk o wolność i niepodległość Polski w Raciążku.

Opracował pan Jerzy Serafin. Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Edytował pan Jerzy Serafin (09.11.2015r)