Dzień Odzyskania Niepodległości 2017

panie: Elżbieta Ceglewska, Renata Pietrusińska oraz państwo Elwira i Jerzy Serafin

10 listopada 2017 roku w wigilię Święta Odzyskania Niepodległości w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Raciążku miały miejsce dwa uroczyste apele. Pierwszy rozpoczął się o godzinie 10:00 i był przeznaczony dla społeczności szkolnej. Widzowie mieli możliwość zapoznania się z przedstawieniem, w którym wydarzenia historyczne porównane zostały do poszczególnych stacji na trasie kolejowej. Aktorzy wcielili się w postacie pasażerów oraz pracowników kolei, którzy za pomocą wierszy, dialogów oraz prezentacji multimedialnej przywoływali minione wydarzenia z dziejów naszej Ojczyzny. Przypomnieli ciężką i długą drogę naszych przodków do odzyskania niepodległości. Występujących Uczniów z klasy III gimnazjum przygotowały do tego trudnego zadania panie Elżbieta Ceglewska i Renata Pietrusińska. Interesującą dekorację pieczołowicie przygotowała pani Elwira Mosielska-Serafin. A wszystko to było przeplatane pieśniami patriotycznymi i piosenkami legionowymi w wykonaniu zespołu wokalnego w nowym składzie. Do występu wokalnego przygotował uczniów pan Jerzy Serafin.

W popołudniowym apelu, przygotowanym dla lokalnej społeczności dołączyła do nas absolwentka naszego gimnazjum - Sara Lityńska, która pięknym wykonaniem dwóch piosenek uświetniła nasz występ.

Wieczorny apel zakończył występ artystów ze szkolnego teatru "Żaczek" pod kierownictwem pani Ewy Zabłockiej. Praca naszych uczniów i nauczycieli została nagrodzona gromkimi oklaskami przybyłych gości.

Serdecznie dziękujemy za pomoc pani Mirosławie Sekuła.

Następnego dnia Dyrekcja, nauczyciele i poczet sztandarowy uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym w Raciążku. Po mszy wyruszył korowód przedstawicieli wszystkich placówek z terenu całej gminy. Również delegacja naszej szkoły na czele z panem dyrektorem Zdzisławem Pietrzakiem - złożyła kwiaty pod pomnikiem uczestników walk o wolność i niepodległość Polski.

Opracował pan Jerzy Serafin. Zdjęcia wykonali pan Jakub Graczyk i pani Elwira Mosielska-Serafin. Edytował pan Jerzy Serafin (11.11.2017r)