Dzień Odzyskania Niepodległości 2018Dzień Odzyskania Niepodległości 2018
 
panie: Teresa Neumann, Katarzyna Stężewska oraz pan Jerzy Serafin

 

9 listopada 2018 roku w dużej sali gimnastycznej w naszej szkole miał miejsce koncert z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. O godzinie 10:30 uroczyście wprowadzono sztandar szkoły i wykonano hymn szkolny. Wręczono nagrody za udział w konkursach z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Następnie widzowie mieli możliwość wysłuchania dwu wierszy o tematyce patriotycznej w wykonaniu uczennic: Alicji Gostyńskiej i Wanessy Nocnej. Do występu przygotowały je panie: Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska.

W dalszej kolejności zgromadzeni wysłuchali koncertu pieśni i piosenki patriotycznej w wykonaniu zespołu wokalnego "Serafinki" pod kierunkiem pana Jerzego Serafina.

Punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy zgromadzeni wykonali 4 zwrotki Hymnu Państwowego przy akompaniamencie pana Jerzego Serafina. Występ udał się nadzwyczajnie. Panie wychowawczynie i nauczyciele wzorowo nauczyli wszystkie dzieci czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego, a uczniowie i nauczyciele naszej szkoły doskonale go wykonali.

Po wykonaniu hymnu uczniowie z zespołu wokalnego wykonali jeszcze piosenki i pieśni. Solistką zespołu jest uczennica Alicja Woźniak z klasy Vb. Występ młodych artystów została nagrodzony gromkimi oklaskami. Na zakończenie wystąpił Dyrektor Szkoły pan Zdzisław Pietrzak, który podziękował za występy młodym wykonawcom.

Serdecznie dziękujemy za wykonanie dekoracji paniom Aleksandrze Miś i Karolinie Sztuczka.


 

Opracował pan Jerzy Serafin. Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Edytował pan Jerzy Serafin (11.11.2018r)© wwj