Drzwi otwarte

Drzwi otwarte dla przyszłych pierwszoklasistów

Pani Ewa Zabłocka

15 marca 2016 roku nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla dzieci, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Na spotkanie licznie przybyli prócz maluchów ich rodzice oraz nauczyciele na czele z panią dyrektor z Publicznego Przedszkola "Słoneczko" w Raciążku. Mili goście serdecznie byli witani przez dyrektora szkoły, pana Zdzisława Pietrzaka, uczniów klasy trzeciej oraz wychowawcę, panią Ewę Zabłocką. Na powitanie w upominku otrzymali kolorowe czapeczki , które wprawiły ich w wesoły nastrój. Pan dyrektor zapoznał rodziców z ofertą edukacyjną szkoły oraz z zasadami rekrutacji. Po krótkiej prezentacji odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy trzeciej. Był to mini kabarecik szkolny, a w nim wiadomości szkolne, pokaz mody uczniowskiej, przegląd sportowy oraz długoterminowa prognoza pogody dla pierwszoklasistów. Nie zabrakło także tańca w wykonaniu młodszej i starszej grupy "Teatrzyku Żaczek" oraz popisów wokalnych uczennicy Katarzyny Stancelewskiej. Przybyłe na uroczystość maluszki popisywały się swą wiedzą, odgadując zagadki związane ze szkołą. Wszystkie zostały obdarowane słodkościami oraz upominkami. Na zakończenie pobytu w naszej szkole dzieci wraz z rodzicami zwiedzały sale zajęć, bibliotekę, świetlicę. Miały możliwość zakupu ciekawych książek na kiermaszu szkolnym przygotowanym przez panią Elwirę Mosielską-Serafin.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, mówiąc: Do zobaczenia we wrześniu!

Opracowała pani Ewa Zabłocka. Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Edytował pan Jerzy Serafin (17.03.2016r)