Dzień Talentów oraz Piknik IntegracyjnyDzień Talentów oraz Piknik Integracyjny 2013
 
Panie Katarzyna Stężewska oraz Edyta Kochanowska

Dnia 24 maja 2013 roku odbył się "Szkolny Dzień Talentów". Uczniowie z klasy I PG zaprezentowali inscenizację pt.: "Być jak Leonardo da Vinci".

Swoje uzdolnienia i zainteresowania przedstawiło ponad 30 uczniów w różnych dziedzinach, takich jak: śpiew, plastyka, gra na instrumentach, taniec, gotowanie, rękodzieło, sport, kolekcjonerstwo oraz inne ciekawe i oryginalne hobby.

Rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny na plakat propagujący dzień talentów. Miejsce I zajęła uczennica Paula Raszka, II miejsce Bartek Błaszczak i miejsce III Maria Błaszkiewicz. Wyróżnienia uzyskała Oliwia Wesołowska oraz Natalia Boruszka. Uczeń kl III A PG Mateusz Szczerbetka zaprezentował nam swój obraz, który otrzymał miano obrazu roku 2012 r. w Pracowni Plastycznej przy MCK w Ciechocinku im. Adama Małysza prowadzonej pod kierunkiem prof. Pawła Lewandowskiego - Talle. W tańcu nowoczesnym zaprezentowali się Michał Kołowrocki i Patryk Leszczyński oraz Wanessa Bara, uczniowie klasy III pod kierunkiem pani Ewy Zabłockiej oraz wielu innych wykonawców, którym życzymy powodzenia w rozwijaniu swich pasji i talentów. Każdy z uczniów prezentujący swoje talenty tego dnia otrzymał pamiątkowy emblemat.

Opracowała pani Katarzyna Stężewska

W tym dniu odbyły sie również Wybory do Samorządu Uczniowskiego.Nowy zespół taneczny pani Beaty Iskry-Andrzejewskiej


W czasie "Dnia talentów" miał miejsce debiut nowego zespołu tanecznego pani Beaty Iskra Andrzejewskiej. Do zespołu należą uzdolnione tanecznie i muzycznie dziewczęta z klasy IV: Kasia Woźniak, Wanessa Bara, Natalia Wypij i Zuzia Zgubińska. Dziewczęta po raz pierwszy zaprezentowały się z układem tańca nowoczesnego. Z inicjatywy dziewcząt ogłaszamy konkurs na nazwę zespołu, propozycje proszę zgłaszać do Zuzi Zgubińskiej i Kasi Woźniak do 10 czerwca. Ogłaszamy nabór do zepołu tanecznego na rok szkolny 2013/14, chętnych proszę o zgłaszanie się do pani Beaty Iskra Andrzejewskiej. Zajęcia rozpoczną się we wrześniu 2013r.

Opracowała pani Beata Iskra-Andrzejewska

Dzień Talentów
Piknik Integracyjny

Następnie Dyrekcja, nauczyciele oraz wszyscy uczniowie udali się na Piknik Integracyjny do SPZLO w Raciążku.

Uczestniczyliśmy w poświęceniu nowego samochodu do przewozu pensjonariuszy naszej bratniej placówki, oglądaliśmy pokaz pierwszej pomocy medycznej w wykonaniu obsługi karetki pogotowia.

Zostaliśmy poczęstowani gorącymi kiełbaskami i kaszanką, a potem obdarzeni mocą atrakcji - zjazdy na dmuchanej zjeżdżalni, skoki na trampolinie oraz zabawy i konkursy przygotowane przez Organizatorów.

Wręczono także dyplomy i nagrody za uzyskane miejsca w Mini Playback Show.

Wyniki IV edycji Mini Playback Show 2013

Kategoria soliści: klasy I - III

I miejsce dla Eryka Głowackiego za wykonanie piosenki pt. "Ona tańczy dla mnie" z repertuaru zespołu Weekend

II miejsce dla Szymona Krzemińskiego za wykonanie piosenki pt. "Lili" z repertuaru Krzysztofa Grabowskiego

III miejsce dla ex aequo dla Patrycji Centkowskiej za wykonanie piosenki "Shut up" z repertuaru Amelii Lily oraz dla Szymona Iwińskiego za wykonanie piosenki pt. "Ona tańczy dla mnie" z repertuaru zespołu Weekend

wyróżnienie dla Oliwii Nowak za wykonanie piosenki pt. "Enmi Mundo " z repertuaru Violetty

wyróżnienie dla Artura Pogorzałego za wykonanie piosenki pt. "Gangnam style" z repertuaru zespołu PSY

Nagroda publiczności dla Julki Sołoczyńskiej za piosenkę z repertuaru Andrzeja Rosiewicza"

Kategoria zespoły: klasy I - III

I miejsce dla Natalii Grzegórskiej, Martyny Włodarskiej oraz Szymona Kozłowskiego, Szymona Kulpa i Kamila Kurczewskiego za wykonanie piosenki "Rivers of Babilon" z repertuaru zespołu Boney M

Kategoria soliści: klasy IV - VI

I miejsce dla Zuzanny Zgubińskiej za wykonanie piosenki pt. "Single ladies" z repertuaru Beyonce

II miejsce dla Wanessy Bara za wykonanie piosenki pt. "Rude Boy" z repertuaru Rihanny

III miejsce dla Klaudii Laube za wykonanie piosenki "Gangnam style" z repertuaru zespołu PSY

Kategoria zespoły: klasy IV - VI

I miejsce dla Kacpra Masłowskiego, Michała Masłowskiego, Mateusza Stodólnego, Remka Raszka, Pawła Zimnego, Laury Piniewskiej, Oliwii Sobczak oraz Marity Kowalczyk za wykonanie piosenki "Gentleman" z repertuaru zespołu PSY

Opracował pan Jerzy Serafin
Opracowała pani Katarzyna Stężewska, zdjęcia wykonali pani Aleksandra Miś oraz pan Jerzy Serafin. Stronę edytował pan Jerzy Serafin (25.05.2013r)© wwj