Próbna ewakuacja szkoły

Pan Zdzisław Pietrzak

27 października 2016 roku w ramach bezpieczeństwa nas wszystkich miała miejsce próbna ewakuacja szkoły.

Około godziny 9.00 zapaliły się książki w bibliotece szkolnej. Ogień momentalnie przerzucił się na wszystkie regały. Dyrektor szkoły natychmiast zarządził ewakuację, a pracownicy zadzwonili po straż pożarną. W przeciągu 4 minut uczniowie opuścili szkołę i ustawili się na alejkach w parku. Tam sprawdzono obecność, okazało się, że jeden uczeń pozostał w szkole. Po 6 minutach przyjechały 2 wozy ze strażakami, dowódcy akcji zgłoszono brak 1 ucznia. Po kilku minutach dojechali strażacy z Raciążka i wóz bojowy z podnośnikiem z Aleksandrowa Kujawskiego.

Strażacy znaleźli w bibliotece ucznia z opiekunem, udzielili mu pomocy i oddali do punktu medycznego. Pożar został szybko zlokalizowany i ugaszony. Sprawna ewakuacja, sprawdzenie stanu osobowego uczniów i pracowników, natychmiastowa reakcja straży pożarnej to cele jakie założyła dyrekcja szkoły w porozumieniu z Komendą PSP w Aleksandrowie Kujawskim. Cele udało się zrealizować. Ale to tylko ćwiczenia i niech tak pozostanie na zawsze.

Opracował pan Zdzisław Pietrzak. Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Edytował pan Jerzy Serafin (27.10.2016r).