Wycieczka szkolna

Wycieczka do Gniezna

Panie: Elżbieta Ceglewska, Agnieszka Chyb, Natalia Kaczmarek-Marjańska, Elwira Mosielska-Serafin oraz Aleksandra Królikowska

Dnia 15 listopada 2017 roku uczniowie z klas: IV a, IV b i V Szkoły Podstawowej pojechali na wycieczkę do Gniezna. Wyruszyliśmy o godzinie 8:00 sprzed budynku szkoły. Podróż na miejsce minęła nam szybko i bezpiecznie. W trakcie jazdy uczniowie rozmawiali, słuchali muzyki, grali w swoje ulubione gry w telefonach komórkowych, oglądali krajobrazy lub po prostu drzemali.

Przy wytwórni bombek powitały nas elfy, które oprowadziły naszą wesołą gromadkę po zakładzie omawiając proces wytwarzania szklanych cacuszek. Dzieci z ciekawością słuchały i oglądały jak przebiega cały proces powstawania bombek. Miały również okazję uczestniczyć w specjalnych warsztatach uczących sztuki malowania tych kruchych dekoracji choinkowych. Na koniec szkolenia, każda z klas otrzymała indywidualny certyfikat samodzielnego zdobienia bombek. Weszliśmy również do sklepu, gdzie na pamiątkę pobytu zakupiliśmy wiele szklanych ozdóbek dla siebie i najbliższych.

Dalej wyruszyliśmy w drogę do Gniezna, gdzie pierwsza stolica Polski na Wzgórzu Lecha powitała nas widokiem pięknej Bazyliki prymasowskiej pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na miejscu czekała już pani przewodnik, która w fantastyczny i bardzo dostępny sposób przybliżyła wszystkim historię Państwa Polskiego. Obejrzeliśmy słynne drzwi gnieźnieńskie oraz zabytki katedralne wraz z relikwiami św. Wojciecha. Na koniec wycieczki, po drodze do domu, wstąpiliśmy do Mc Donalda, by zaspokoić głód po ciekawie spędzonym dniu. Uśmiechnięci i pełni wrażeń przywitaliśmy z radością naszych Rodziców, którzy odebrali nas późnym popołudniem na parkingu autobusowym przy szkole.

Opracowała i zdjęcia wykonała pani Elwira Mosielska-Serafin. Edytował pan Jerzy Serafin (17.11.2017r.)