Spotkanie z panią higienistką 2017

"Zdrowe nawyki" - spotkanie z panią higienistką szkolną

Pani Aleksandra Miś

Dnia 22 listopada 2017r. uczniowie z klasy I SP uczestniczyli w spotkaniu z higienistką szkolną - panią Jadwigą Kaczmarek. Spotkanie miało na celu utrwalenie odpowiednich nawyków i umiejętności dotyczących higieny osobistej, uświadomienie potrzeby przestrzegania higieny osobistej oraz kształtowanie u wychowanków właściwych nawyków prozdrowotnych.

Pani higienistka przedstawiła uczniom zdrowe nawyki tj. codzienne mycie rąk, mycie rąk przed posiłkami, mycie rano i wieczorem zębów, dbanie o włosy, o zjedzeniu rano śniadania, piciu dużo niegazowanej wody, myciu owoców i warzyw przed zjedzeniem, ograniczeniu spożywania słodyczy, uprawianiu sportu, spędzaniu dużo czasu na świeżym powietrzu. Higienistka przedstawiła także, jakie są skutki nieprzestrzegania zasad higieny, czym grozi niewłaściwe odżywanie i niehigieniczny tryb życia. Uczniowe bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, na koniec mieli możliwość zadawania pytań.

Opracowała i zdjęcia wykonała pani Aleksandra Miś. Edytował pan Jerzy Serafin (30.11.2017r.)