Jasełka 2015

JASEŁKA Boże Narodzenie 2015

Panie: Teresa Neumann, Barbara Sienkiewicz oraz pan Jerzy Serafin

18 grudnia 2015 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej pod kierunkiem pań: Teresy Neumann oraz Barbary Sienkiewicz uczcili Boże Narodzenie wielobarwnym przedstawieniem. Oprawę muzyczną zapewnił Zespół Wokalny pod kierunkiem pana Jerzego Serafina. Zebrani mieli możliwość obejrzenia historii przemiany duchowej Ebenezera Scrooge'a - głównej postaci opowiadania pt. "Opowieść Wigilijna" autorstwa Karola Dickensa z 1843 roku. Opowieść mimo, że wiekowa to wciąż niezwykle aktualna. Wplecenie wątków z współczesnego świata wzbogaciło przedstawienie, a finał rozegrał się oczywiście przed szopką w Betlejem. Wielkie poruszenie wśród widzów wzbudziło pojawienie się w szopce żywego dzieciątka. Gratulujemy świetnego pomysłu reżyserom przedstawienia oraz aktorom. Szczególne wyróżnienie należy się uczniowi Szymonowi Kulpa z klasy Va za wzorowe wczucie się w główną rolę i wzorową dykcję.

Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. Za występ podziekował pan Dyrektor.

Po życzeniach pana Dyrektora Szkoły Zdzisława Pietrzaka - harcerze z naszej szkolnej drużyny przekazali na jego ręce "Betlejemskie Światło Pokoju".

Na koniec wszystkim zebranym życzenia złożyła wójt Gminy Raciążek pani Wiesława Słowińska

Po Jasełkach wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami spędzili miło czas na Wigiliach klasowych.

Oto fotograficzne wspomnienia z Jasełek.

Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Stronę opracował i edytował: pan Jerzy Serafin (20.12.2015r.)