Jasełka 2016

JASEŁKA Boże Narodzenie 2016

Panie: Teresa Neumann i Barbara Sienkiewicz

22 grudnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe "Marzenie Beniamina", które przygotowali uczniowie klas V i VI a oraz opiekunowie - pani Barbara Sienkiewicz i Teresa Neumann.

W spektaklu przeplatały się dwa światy: baśniowy i rzeczywisty. Król Melchior, kochający książki i astronomię, wyczekiwał gwiazdy zwiastującej narodziny Zbawiciela. Razem ze swoim wnukiem Beniaminem wspominał baśnie, które opowiadał chłopcu, gdy ten był małym dzieckiem. W tym samym czasie bohaterowie wspomnianych w rozmowie baśni zmierzali z darami do szopki. Do dzieciątka Jezus przybyli: Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Smerfy, Pinokio i Chudzielec, Czerwony Kapturek, Myśliwy i Wilk, Calineczka i Król Elfów, Kopciuszek i Książę. Nie zabrakło także Betlejemskiej Gwiazdy, która na skrzypcach zagrała kolędę "Cicha noc". Gdy Melchior zobaczył na niebie nową gwiazdę, razem z Kacprem i Baltazarem wyruszył w drogę do Betlejem. Beniamin pozostał sam w domu. Marzeniem chłopca było zobaczenie małego Króla, ale bał się wybrać samotnie w podróż. Jednak Aniołowie namówili Beniamina, by spakował swoje podarunki i wyruszył na spotkanie z Dzieciątkiem Jezus. Chłopiec po drodze spotkał potrzebujących, którym oddał swoje dary. Przed szopką bożonarodzeniową stanął z pustymi rękami, co go strasznie martwiło. Pocieszyła go Maryja, mówiąc, że przyniósł Jezusowi najpiękniejszy podarunek - dobre uczynki.

Wspaniałym dopełnieniem spektaklu były kolędy i piosenki o tematyce świątecznej, które wykonała uczennica klasy III PG - Sara Lityńska.

Twórcy przedstawienia dziękują pani Aleksandrze Miś za pomoc przy tworzeniu bogatej dekoracji.

Po życzeniach Wicedyrektor Szkoły pani Renata Pietrusińska podziękowała wykonawcom przedstawienia oraz złożyła życzenia na nadchodzące Boże Narodzenie.

Na koniec wszystkim zebranym życzenia złożyła wójt Gminy Raciążek pani Wiesława Słowińska.

Po Jasełkach wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami spędzili miło czas na Wigiliach klasowych.

Oto fotograficzne wspomnienia z Jasełek.

Opracowała pani Teresa Neumann. Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Stronę edytował: pan Jerzy Serafin (23.12.2016r.)