Jasełka 2017

JASEŁKA Boże Narodzenie 2017

Pani Beata Iskra-Andrzejewska oraz ksiądz Artur Kosierb

22 grudnia 2017 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej pod kierunkiem pani: Beaty Iskry-Andrzejewskiej oraz księdza Artura Kosierba uczcili Boże Narodzenie inscenizajcją opowiadania pt. "Opowieść Wigilijna" autorstwa Karola Dickensa. Aktorzy wywodzili się z klasy VII b. Zebrani mieli możliwość obejrzenia historii przemiany duchowej Ebenezera Scrooge'a - głównej postaci stworzonej w 1843 roku. Opowieść mimo, że wiekowa jest wciąż niezwykle aktualna. Wplecenie wątków ze współczesnego świata wzbogaciło to barwne przedstawienie. Na zakończenie wystąpiło dwoje uczniów, ktorzy wykonali kolędy w opracowaniu instrumentalnym. Na trąbce grał Tymon Minkowski oraz na skrzypcach Helenka Małecka.

Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Występującym podziękował Dyrektor Szkoły - pan Zdzisław Pietrzak.

Następnie zebrani wysłuchali krótkiego koncertu kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu uczennic i uczniów z Zespołu Wokalnego pod kierunkiem pana Jerzego Serafina. Piosenkę solo wykonała uczennica klasy IV b Alicja Woźniak.

Oto fotograficzne wspomnienia z Jasełek.

Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Stronę opracował i edytował: pan Jerzy Serafin (22.12.2017r.)