Konkurs Matematyczny

Konkurs Matematyczny KANGUR 2018

Pani: Grażyna Bojko

15 marca 2018 roku nasza szkoła przystąpiła do udziału w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu "KANGUR Matematyczny".

Wyniki konkursu.

W Międzynarodowym Konkursie Kangur 2018 r. uczniowie naszej szkoły uzyskali wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

Żaczek uczeń kl. II: Mateusz Kozłowski - opiekun Ewa Zabłocka,

Maluch uczeń kl. III a: Jan Augustyniak - opiekun Zofia Reniecka,

Maluch uczeń kl. IV b: Filip Stocki, Natasza Wawrzonkowska - opiekun Grażyna Bojko,

Beniamin uczeń kl. VI: Nikodem Wyborski - opiekun Grażyna Bojko,

Wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w następnych edycjach.

Zarys historyczny:

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany na początku lat 80-tych ubiegłego stulecia przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. Dzięki inicjatywie matematyków francuskich J. P. Boudine'a i A.Deledicqa, którzy nadali nazwę Konkursowi, dotarli do Francji (pierwsze zawody Konkursu odbyły się 15 maja 1991 roku tylko na terytorium Francji) i stopniowo rozszerzał się na kolejne kraje europejskie i spoza Europy. W ostatnich latach w Konkursie brało udział około 6 milionów uczestników z blisko 50 krajów świata. "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Polska była jednym z pierwszych krajów, któremu matematycy francuscy zaproponowali współorganizowanie Konkursu.

Opracowała pani Grażyna Bojko. Stronę edytował Jerzy Serafin (14.05.2018r)