Rocznica katastrofy smoleńskiej 2016

Dyrekcja Zespołu Szkół, nauczyciele i cała społeczność szkolna

11 kwietnia nasza szkoła uroczyście uczciła VI rocznicę katastrofy smoleńskiej. Na początku wykonano Hymn państwowy przy akompaniamencie pana Jerzego Serafina. W wydarzeniu uczestniczył Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół. Pan dyrektor szkoły Zdzisław Pietrzak powitał i przedstawił przybyłych gości oraz delegatów z poszczególnych klas. Pani wicedyrektor Renata Pietrusińska przedstawiła krótki rys historyczny dotyczący wydarzeń z 1940 roku. Następnie Pan Dyrektor przypomniał wydarzenia z 2010 roku. Bohaterów uczczono symboliczną minutą ciszy. Ksiądz proboszcz Marian Kuszyński podzielił się swoimi wrażeniami z wizyty w Lesie Katyńskim. Odmówiono modlitwę za zmarłych. Pod pamiątkową tablicą zapalono i złożono znicze, przy której honorową wartę pełnili harcerze ze szkolnej drużyny prowadzonej przez panią Karolinę Sztuczka. Pomysłodawcą umieszczenia tablicy w sali historycznej był dyrektor szkoły pan Zdzisław Pietrzak.

Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Opracował i edytował pan Jerzy Serafin (11.04.2016r)