Rocznica katastrofy smoleńskiej 2017

Dyrekcja Zespołu Szkół, nauczyciele i cała społeczność szkolna

11 kwietnia nasza szkoła uroczyście uczciła VII rocznicę katastrofy smoleńskiej. Powitano przybyłych gości w osobach: pani wójt Wiesławy Słowińskiej, kiędza proboszcza Mariana Kuszyńskiego, księdza prefekta Artura Kosierba oraz delegatów z poszczególnych klas. Uroczyście wykonano Hymn państwowy przy akompaniamencie pana Jerzego Serafina. W wydarzeniu uczestniczył Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół. Pan dyrektor szkoły Zdzisław Pietrzak przedstawił krótki rys historyczny minionych, tragicznych wydarzeń. Następnie pani wicedyrektor Renata Pietrusińska przypomniała chronologicznie ciąg zdarzeń z okresu II Wojny Światowej dotyczący roku 1940. Ksiądz proboszcz Marian Kuszyński podzielił się swoimi wrażeniami z wizyty w Lesie Katyńskim. Odmówiono modlitwę za zmarłych. Pod pamiątkową tablicą złożono kwiaty i zapalono znicze. Honorową wartę pełnili harcerze ze szkolnej drużyny.

Zdjęcia wykonała pani Elżbieta Partycka. Opracował i edytował pan Jerzy Serafin (11.04.2017r)