Konkurs Historyczny

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "KRĄG" 2017

pani Renata Pietrusińska

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Zespolu Szkół w Raciążku uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "KRĄG”. Uczestnicy rozwiązując testy musieli wykazać się znajomością historii Polski za panowania Piastów (szkoła podstawowa) i Jagiellonów (gimnazjum).

W kategorii "MŁODZIK" bardzo dobry wynik uzyskał Mateusz Dębski, a wyróżnienie Natalia Grzegórska. Dyplomy uznania otrzymali: Katarzyna Suchomska, Krzysztof Dębski, Szymon Polanowski. Wszyscy uczestnicy są uczniami klasy szóstej.

W kategorii "GIMNAZJALISTA" bardzo dobry wynik uzyskała Wiktoria Skonieczna, a wyróżnienie Weronika Kozłowska i Sara Lityńska - wszystkie z klasy III PG. Dyplomy uznania otrzymały: Dominika Chaberska, Barbara Szuflicka, Justyna Pietrzak (klasa I PG) i Natalia Boruszko, Natalia Nowak (klasa III PG).

Uczniowie wykonywali również albumy prezentujące najciekawsze zabytki własnego regionu. W kategorii "MŁODZIK" bardzo dobry wynik uzyskał Jarosław Stodólny, a wyróżnienie Aleksandra Kamińska, Maciej Danielewski oraz Marcin Dzięgielewski – uczniowie klasy piątej.

W kategorii "GIMNAZJALISTA" bardzo dobry wynik uzyskała Barbara Szuflicka z klasy pierwszej.

Opiekunem uczniów w powyższych konkursach była nauczycielka historii pani Renata Pietrusińska.

Opracowała pani Renata Pietrusińska. Stronę edytował pan Jerzy Serafin (14.05.2017r.)