Konkurs Historyczny

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "KRĄG" 2018

pani Renata Pietrusińska

Od kilkunastu lat uczniowie Szkoły Podstawowej w Raciążku uczestniczą w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "KRĄG". W tym roku szkolnym młodzież rozwiązując testy musiała wykazać się znajomością historii Polski za panowania Jagiellonów, a w zadaniu otwartym opisać tradycje i zwyczaje własnego regionu. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze osiągając wysokie noty.

W kategorii "MŁODZIK" bardzo dobry wynik uzyskała Weronika Lewandowska, a wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Wiatrowska, Natalia Grzegórska, Mateusz Dębski, Szymon Polanowski, Katarzyna Suchomska i Krzysztof Dębski. Wszyscy uczestnicy są uczniami klasy siódmej.

Uczniowie wykonywali również albumy pt."Sławni Polacy - wodzowie i żołnierze", w których przybliżali sylwetki wybitnych Polaków żyjących i działających na przestrzeni wieków.

W kategorii "GIMNAZJALISTA" bardzo dobry wynik uzyskała Barbara Szuflicka z klasy drugiej gimnazjalnej.

Opiekunem uczniów w powyższych konkursach była nauczycielka historii pani Renata Pietrusińska.

Opracowała pani Renata Pietrusińska. Zdjęcie wykonał pan Jakub Graczyk. Stronę edytował pan Jerzy Serafin (7.03.2018r.)