Konferencja w Bydgoszczy

Konferencja "Mediacje w szkole w praktyce" 2016

Panie Teresa Neumann i Elżbieta Partycka

15 lutego 2016 roku panie Elżbieta Partycka i Teresa Neumann oraz uczniowie: Dominika Chaberska i Paweł Szudzik wzięli udział w konferencji "Mediacje w szkole w praktyce". Spotkanie odbyło się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Program powstał w wyniku współpracy podjętej w listopadzie 2015 r. przez Kuratorium Oświaty i Izbę Adwokacką w Bydgoszczy na rzecz upowszechniania wiedzy o spodobach rozwiązywania konfliktów.

Nasza szkoła zgłosiła się do udziału w programie szkoleniowym obok innych 58 szkół z całego województwa. Wysłuchaliśmy adwokat Karoliny Korkowskiej-Krokos, która opowiedziała o "Mediacji jako alternatywnej metodzie rozstrzygania sporów". Następnie adwokat Sławomir Szymański wygłosił wykład pt. "Mediator - zawód czy misja", a adwokat Aleksander Domek przybliżył zagadnienie "Mediacji szkolnych jako sposobu rozwiązywania konfliktów społecznych i kształtowania postaw obywatelskich na poziomie szkoły". Na zakończenie spotkania apl. adw. Mariola Wach omówiła "Dobre praktyki mediacji rówieśniczych".

Podczas dzisiejszej konferencji spotkał nas też niemały zaszczyt - udzieliliśmy wywiadu dla Radia Tok FM. Przed nami jeszcze kolejne szkolenia. Mamy nadzieję, że dobrze poznamy zasady mediacji, a uczniowie nauczą się rozwiązywać drobne konflikty, które pojawiają się między rówieśnikami.

Opracowała i zdjęcie wykonała pani Teresa Neumann, edytował pan Jerzy Serafin. (15.02.2016r)