Konkurs Historyczny

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "KLIO" - Polskie symbole narodowe

Pani Renata Pietrusińska

26 listopada 2014 roku troje uczniów klasy VI SP wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "KLIO" - Polskie symbole narodowe. Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Historycznej "KLIO" z Wałbrzycha. Uczniowie rozwiązywali test historyczny i opisywali wybraną przez siebie postać Polaka, którego można uznać za bohatera narodowego. Na 6123 uczestników konkursu nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

Kaczmarek Zofia - 15 miejsce w kraju, 1 miejsce w szkole i otrzymała dyplom laureata,

Bara Wanessa - 17 miejsce w kraju,

Kochanowski Igor - 19 miejsce w kraju.

6 uczniów klasy szóstej, w ramach wspomnianego konkursu historycznego, wykonało również prace fotograficzne. Pierwsze miejsce w szkole i tytuł laureata uzyskał Remigiusz Raszka. Opiekunem uczniów i szkolnym organizatorem konkursu była pani Renata Pietrusińska - nauczycielka historii.

Opracowała pani Renata Pietrusińska. Zdjęcia wykonała pani Elwira Mosielska-Serafin. Edytował pan Jerzy Serafin (23.04.2015r)