Spotkanie

Spotkanie z pracownikiem KRUS

Pani wicedyrektor Renata Pietrusińska i pan Marek Gmurski

W dniu 23 października 2017 roku uczniowie klasy piątej naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem KRUS (Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego) panem Markiem Gmurskim na temat: Jak bezpiecznie pomagać rodzicom w gospodarstwie rolnym. Uczniowie poznali katalog zajęć, z jakimi mogą się spotkać w zagrodzie rolniczej, a następnie w bardzo przystępny sposób przedstawione zostały dzieciom zagrożenia dla zdrowia i życia ze strony maszyn i urządzeń rolniczych. Zarówno prezentacja multimedialna jak i krótki film zaprezentowane uczniom uświadomiły im, jak często powodem wypadków staje się brak wyobraźni i lekkomyślność dzieci i dorosłych. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał książeczki edukacyjne i długopisy.

Opracowała i zdjęcia wykonała pani Renata Pietrusinska. Stronę edytował pan Jerzy Serafin (24.10.2017r.)