Spotkanie

"Książka moim przyjacielem" - spotkanie z panią bibliotekarką w Gminnej Bibliotece Publicznej w Raciążku

Pani Aleksandra Miś oraz pani Halina Kołtuńska

Coraz mniej dzieci sięga po książki. Wiele z nich woli oglądać kreskówki, filmy, grać w gry komputerowe. Postanowiłam więc jako nauczyciel świetlicy zorganizować spotkanie z panią bibliotekarką Haliną Kołtuńską w celu zachęcenia dzieci do aktywnego czytelnictwa, kształtowania właściwego stosunku do książek oraz zapoznania dzieci z nowymi pozycjami książkowymi.

Dnia 18 października 2017 roku wychowankowie świetlicy tzn. uczniowie z klasy I, IIIb i V SP udali się wraz z nauczycielem świetlicy panią Aleksandrą Miś na spotkanie do Gminnej Biblioteki Publicznej w Raciążku. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o pracy bibliotekarza, przedstawiła nowe pozycje książkowe, dzieci miały możliwość zapisania się do biblioteki oraz wypożyczenia książek. Na zakończenie Pani Halina obdarowała wszystkich uczestników spotkania słodkościami, dzieci wręczyły pani bibliotekarce własnoręcznie wykonane ozdoby jesienne.

Opracowała i zdjęcia wykonała pani Aleksandra Miś. Stronę edytował pan Jerzy Serafin (24.10.2017r.)