Dokument bez tytułu
Apel z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Panie: Jadwiga Olejniczak, Barbara Sienkiewicz, Katarzyna Gostyńska i Karolina Sztuczka

8 listopada 2019 roku w dużej sali gimnastycznej uczniowie z klasy VIII i VII b oraz uczennica z klasy Va pod opieką pań: Jadwigi Olejniczak, Barbary Sienkiewicz, Katarzyny Gostyńskiej i Karoliny Sztuczki przedstawili dla zaproszonych gości i całej społeczności uczniowskiej uroczysty apel z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Program artystyczny nosił nazwę "Żeby Polska była Polską".

Po apelu miał miejsce występ zespołu wokalnego pod kierunkiem pana Jerzego Serafina. Uczniowie zaprezentowali szereg pieśni i piosenek patriotycznych.

Punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy obecni na sali wspólnie wykonaliśmy 4 zwrotki hymnu państwowego, łącząc się ze szkołami z całej Polski.

Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły pan Jacek Petrykowski. Podziękował wykonawcom i opiekunom przygotowującym apel i złożył życzenia z okazji zbliżającej się rocznicy Odzyskania Niepodległości.
W poniedziałek 11 listopada Dyrekcja, pracownicy szkoły i poczet sztandarowy uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym w Raciążku. Po mszy wyruszył korowód przedstawicieli wszystkich placówek z terenu całej gminy. Również delegacja naszej szkoły na czele z panem dyrektorem Jackiem Petrykowskim - złożyła kwiaty pod pomnikiem uczestników walk o wolność i niepodległość Polski, a uczniowie zaprezentowali patriotyczne wiersze i piosenki.

Opiekunowie bardzo serdecznie dziękują uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przedstawienie apelu, a także reprezentowali szkołę w dniu 11.11.2019r.


Zdjęcie wykonała pani Barbara Sienkiewicz

Opracowała pani Barbara Sienkiewicz. Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Edytował JS (9.11.2019r)© js