Ogólnopolski Konkurs Literacki

V Ogólnopolski Konkurs Literacki "17 gram miłości" 2017

Pani Teresa Neumann

23 marca 2017 roku uczeń klasy VIa, Mateusz Dębski, odebrał nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca w V Ogólnopolskim Konkursie Literackim "17 gram miłości". Tegoroczną edycję zorganizowano pod hasłem: "Do tych gór i łąk zielonych, które w sercu chowam i pamiętać o nich będę zawsze …". Zadaniem uczestników było napisanie pracy literackiej, w dowolnej formie, opisującej miłość do Ojczyzny, uroki naszej przyrody, piękno krajobrazu Polski.

Mateusz do tematu podszedł twórczo - napisał legendę, w której pokazał urodę swojej Małej Ojczyzny, czyli Raciążka.

Praca naszego ucznia zostanie odczytana w radiu OMG w pierwszym tygodniu kwietnia. Ukaże się w czasopiśmie POD WIATR na stronie www.podwiatr.pl oraz w kolejnym wydaniu "Szkolnego GG".

Opracowała pani Teresa Neumann. Zdjęcia wykonali Katarzyna i Andrzej Dębscy. Edytował pan Jerzy Serafin (30.03.2017r)