Audycja muzyczna - 2016

Koncert pt. Pocket Concert - wzór na utwór

GOK Raciążek

4 października 2016 roku uczniowie klas VI SP oraz z klas I - III PG wzięli udział w Koncercie pt. Pocket Concert - wzór na utwór w ramach Ogólnopolskiego projektu edukacyjno - muzycznego "Nie boję się muzyki". Audycja miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Raciążku. Prowadząca koncert przybliżyła obecnym uczniom budowę utworów muzycznych. Wymieniła elementy dzieła muzycznego i poparła je przykładami. Opowiedziała o formach muzycznych. Wszystko poparte było muzycznymi utworami wykonywanymi przez muzyków na żywo oraz prezentacjami multimedialnymi. Uczniowie wysłuchali kilku przebojów muzyki klasycznej. Zebrani poznali przykłady wykorzystania muzyki klasycznej w utworach współczesnych.

Słuchacze nagrodzili instrumentalistów i wokalistkę gromkimi brawami.

Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Opracował oraz edytował pan Jerzy Serafin (5.10.2016r.)