Wycieczka szkolnaWycieczka szkolna do Łodzi 2019
 
panie: Agnieszka Chyb, Elżbieta Ceglewska, Natalia Kaczmarek-Marjańska oraz pan Jerzy Serafin

 

11 czerwca 2019 roku uczniowie z klas II, III, Va i Vb oraz VI wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Łodzi. Punktualnie o godzinie 6:00 wyruszyliśmy sprzed budynku naszej szkoły. Szybko przebyliśmy trasę mknąc autokarem po naszej sławnej autostradzie Amber One.

Pierwszym celem naszej podróży było Experymentarium. Jest to centrum edukacyjne, w którym dowiedzieliśmy się, że nauka nie ma tajemnic. Niektórzy nawet chwilowo "potracili swoje głowy", aby to sprawdzić.

Tuż potem wszyscy uczestnicy wzięli udział w laserowej bezkrwawej bitwie w mieszczącym się tuż obok Centrum rozrywki - Arena Laser Games. Czas zabawy upłynął bardzo szybko i z żalem opuściliśmy teren Łódzkiej Manufaktury udając się do kolejnego celu.

O godzinie 11:30 dotarliśmy do Muzeum Kinematografii, mieszczącym się tuż przy sławnej Łódzkiej Szkole Filmowej. Wysłuchaliśmy wykładu o filmowych efektach specjalnych.

Następnie ruszyliśmy do Muzeum Włókiennictwa, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób maszyny parowe pomogły w rewolucji przemysłowej. Poznaliśmy tajniki ciężkiej pracy tkacza.

Na koniec wycieczki przeszliśmy fragmentem słynnej ulicy Piotrkowskiej, gdzie wstąpiliśmy na ciepły posiłek do Mc Donalda.

Droga powrotna, pomimo upału minęła szybko i około godziny 19:00 szczęśliwie dotarliśmy do Raciążka. 

Opracował, zdjęcia wykonał oraz edytował pan Jerzy Serafin (12.06.2019r)© wwj