Mikołajki oraz Wielka Mikołajkowa Akcja Charytatywna

Panie: Agnieszka Chyb oraz Ewa Zabłocka

6 grudnia 2016 roku do Zespołu Szkół w Raciążku przybył niecodzienny gość - Mikołaj. Swoje odwiedziny rozpoczął od uczniów klasy I, którzy miłego gościa powitali gromkimi brawami i piosenką. Mikołaj zaprosił dzieci i nauczycieli panią Agnieszkę Chyb oraz panią Ewę Zabłocką do wspólnego orszaku, który przeszedł ulicami Raciążka. Mikołajkowy zastęp wszystkich przechodniów witał piosenką, dźwiękami trąb i dzwonków, oznajmiając, że już wkrótce święta. Nie omieszkał odwiedzić zacnych włodarzy naszej miejscowości, czyli Panią Wójt Wiesławę Słowińską, Sekretarza Urzędu Gminy Pana Michała Suchomskiego oraz pracowników urzędu. Wszystkim życzył dobrej, owocnej pracy i wesołych świąt. Mikołajkowy orszak nie zapomniał także wstąpić z życzeniami do czcigodnych Księży, a także do naszych milusińskich z pobliskiego przedszkola. Nikomu nie dał rózgi. Okazało się, że w tym roku wszyscy byli grzeczni. Nawet starsi uczniowie naszej szkoły, o czym zapewniała Mikołaja wicedyrektor pani Renata Pietrusińska. Zacny gość rozdał uczniom słodkości, a pierwszoklasistom prezenty. Żegnając się zapewniał, że wróci tu za rok.

Wielka Mikołajkowa Akcja Charytatywna

Uczniowie klasy pierwszej i czwartej oraz szkolne koło PCK wraz z opiekunami p. Agnieszką Chyb, p. Renatą Pietrusińską, p. Ewą Zabłocką zorganizowali Wielką Mikołajkową Akcję Charytatywną. Jej celem była pomoc dla Łukasza, absolwenta naszej szkoły, który pięć lat temu uległ wypadkowi samochodowemu. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów i ich rodziców udało się przeprowadzić loterię mikołajkową, sprzedaż pysznych wypieków domowych, kiermasz ozdób świątecznych oraz zbiórkę pieniędzy w supermarkecie Intermarche i w kościele.

Mamy nadzieję, że zebrane pieniądze pomogą Łukaszowi sfinansować rehabilitację, by jak najszybciej powrócił do pełni sił i zdrowia, czego Mu serdecznie życzymy.

"Podziel się bombką"

Pod hasłem "Podziel się bombką" uczniowie naszej szkoły przygotowali własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, którymi zechcieli podzielić się z całą społecznością uczniowską oraz mieszkańcami Raciążka. Przepiękne ozdoby choinkowe trafiły na loterię, mini kiermasz świąteczny oraz jako podarunki podczas wizyty Mikołaja. Całkowity dochód ze sprzedaży został przekazany na leczenie Łukasza.

Rodzicom i uczniom dziękujemy bardzo za wielkie serca, otwartość, życzliwość, zrozumienie i wsparcie dla Łukasza. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za udział w tej pięknej i szlachetnej akcji.

Opracowała pani Ewa Zabłocka. Zdjęcia wykonała pani Agnieszka Chyb. Edytował pan Jerzy Serafin (11.12.2016r)