Mikołajki - wesoły orszak

Panie: Agnieszka Chyb oraz Ewa Zabłocka

6 grudnia 2017 roku do Zespołu Szkół w Raciążku przybył niecodzienny gość - Mikołaj. Zaprosił dzieci i nauczycieli panią Agnieszkę Chyb oraz panią Ewę Zabłocką do wspólnego orszaku, który przeszedł ulicami Raciążka. Mikołajkowy zastęp wszystkich przechodniów witał piosenką, dźwiękami trąb i dzwonków, oznajmiając, że już wkrótce święta. Nie omieszkał odwiedzić zacnych włodarzy naszej miejscowości, czyli Panią Wójt Wiesławę Słowińską oraz pracowników urzędu. Wszystkim życzył dobrej,owocnej pracy i wesołych świąt. Mikołajkowy orszak nie zapomniał także wstąpić z życzeniami do czcigodnych Księży, a także do naszych milusińskich z pobliskiego przedszkola. Nikomu nie dał rózgi. Okazało się, że w tym roku wszyscy byli grzeczni. Nawet starsi uczniowie naszej szkoły, o czym zapewniał Mikołaja dyrektor pan Zdzisław Pietrzak. Zacny gość rozdał uczniom słodkości, a żegnając się zapewniał, że wróci do nas już za rok.

Opracowała pani Ewa Zabłocka. Zdjęcia wykonała pani Agnieszka Chyb. Edytował pan Jerzy Serafin (06.12.2017r)