Dzień Dziecka

Wybory do Samorządu Uczniowskiego, Mini Playback Show 2018, rozgrywki w piłce siatkowej i tenisie stołowym, oraz gry i zabawy.

Wszyscy pracownicy i uczniowie naszej szkoły

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2018

panie: Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska oraz Samorząd Uczniowski

30 maja 2018 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów była Teresa Neumann - opiekun Samorządu Uczniowskiego. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwali uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy po zakończeniu głosowania policzyli głosy i sporządzili protokół. Frekwencja wyborcza wyniosła 67 %.

Do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019 weszli:

Dominika Chaberska, Kacper Ćwikliński, Alicja Gostyńska, Natalia Grzegórska, Szymon Kozłowski, Szymon Kulpa, Kacper Lewandowski, Weronika Narkowicz, Jakub Neumann, Joanna Olejnik, Justyna Pietrzak, Gabriela Pituch, Bartosz Pluskota, Jakub Pluskota, Oskar Rosikiewicz, Julia Sołoczyńska, Marta Stępkowska, Paweł Szudzik, Natasza Wawrzonkowska, Alicja Zgubińska.

Dodatkowo - Magdalena Głowacka jako przedstawiciel klasy IIIb SP.

Nazwiska podano w kolejności alfabetycznej.

Opracowała pani Teresa Neumann

Mini Playback Show 2018

pani Mariola Lewandowska oraz nauczyciele i rodzice z klas I-VI SP

Dnia 30 maja 2018 roku, już po raz dziewiąty, na scenie GOK-u odbył się Mini Playback Show. Imprezę, zorganizowaną przez panią Mariolę Lewandowską, poprowadziła uczennica: Marysia Jabłońska.

Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie z klas I-III oraz młodzież z klas IV-VI ze szkoły podstawowej. Wystąpiło wiele podmiotów wykonawczych solistów i zespołów. Repertuar był różnorodny. Pojawiła się cała gama wykonawców polskich i zagranicznych.

Występy oceniało jury w składzie: Wójt gminy pani Wiesława Słowińska, kierownik GOPS pani Malgorzata Lewandowska oraz pani Aleksandra Królikowska.

Wyniki konkursu;

Kategoria: klasy I-III

Grand Prix:

Alicja Sobczak kl.I - "Volta" Sarsa

I miejsce: Tymon Mińkowski, Helena Małecka kl. IIIb - "Miłoœć w Zakopanem" Sławomir

II miejsce: Daniel Nocny, Kacper Walczak kl. I - "8 kobiet" Taconafide -

ex aequo Magdalena Głowacka kl. IIIb - "Havana" Camila Cabello w wersji Kasi Staszewskiej

III miejsce: Wiktor Stefański, Miłosz Chyb kl. I - "Balada" Gusttavo Lima i Neymar

ex aequo Jakub Neumann, Jan Augustyniak z zespołem kl. IIIa - "Kamień z napisem love" Enej

wyróżnienie: Bartosz Głowacki kl.I - "Chłop z Mazur" Boys

Kategoria: klasy IV-VII

I miejsce: Natasza Wawrzonkowska, Filip Stocki kl. IVb - "Felicita" Al Bano i Romina Power

II miejsce: Gabriela Pituch, Larysa Centkowska, Ariel Pluskota kl. IVa - "Radioactive" Imagine Dragons

III miejsce: Wiktoria Grzegórska, Patrycja Szymczak, Maciej Grabski kl.V - "Miłoœć w Zakopanem" Sławomir

Wszyscy obecni bawili się znakomicie. Do zobaczenia za rok!

Opracowała pani Mariola Lewandowska

Zabawy na świeżym powietrzu.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udziału w pikniku, który odbywał się na boisku piłkarskim. Był poczęstunek tradycyjną kiełbaską oraz czereśniami. Była również darmowa wata cukrowa. Uczniowie korzystali bezpłatnie z atrakcji przygotowanych przez naszą gminę. Były to: dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, dmuchany zamek dla dzieci, gry i zabawy z clownem, darmowe baloniki i wiele innych atrakcji. Pogoda dopisała.

Wszystkim uczniom i nauczycielom ten dzień został osłodzony porcjami lodów.

Tego dnia uczniowie mieli również możliwość wzięcia udziału w zajęciach sportowych przygotowanych przez panie: Katarzynę Stężewską oraz Beatę Iskra-Andrzejewską.

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie mieli okazję uczestniczyć w rozgrywkach piłki siatkowej. Zgodnie z zasadami fair play bardzo aktywnie dopingowali swoje drużyny. Wszystkim rozegranym meczom towarzyszyły ogromne emocje. Młodzież w radosnej atmosferze spędziła w ten upalny dzień wiele godzin na sali gimnastycznej. Największą sensacją była wygrana klasy VI w meczu z klasą VII b. Uczniowie tej klasy spotkają się na pewno w meczu rewanżowym. Równoczeœnie w drugiej sali gimnastycznej toczyły się mecze tenisa stołowego.

Opracowała pani Katarzyna Stężewska.

Zebrał i edytował pan Jerzy Serafin. (30.05.2018r)