Sukcesy uczniówSukcesy sportowe naszej uczennicy z klasy IV b
 
Uczennica Natasza Wawrzonkowska

 

Uczennica klasy IV b Natasza Wawrzonkowska od niespełna roku trenuje piłkę ręczną w klubie sportowym MSPR Junak Włocławek. Jest bramkarką.

W dniach od 18 do 20 czerwca w Kaliszu odbył się finał Ogólnopolski PGNiG Kocham Ręczną na Orliku, w którym występowały 32 zespoły z całego kraju. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się młode szczypiornistki drużyny Junaka Włocławek. Dziewczęta, które wygrały wszystkie spotkania i wywalczyły tytuł najlepszej drużyny w Polsce na Orliku. Turniej, w którym wzięło udział 16 drużyn chłopców i tyle samo dziewcząt, rozpoczął się w poniedziałek. Finały odbyły się w środę. Podopieczne trener Kingi Sidwa w grupie eliminacyjnej wygrywały kolejno z: Polonią Kępno 17:13, Reprezentacją Województwa Zachodniopomorskiego 19:10, Reprezentacją Województwa Opolskiego 16:7. Następnie w 1/4 finału zwyciężyły UKS Miechów 11:4, w półfinale rozbiły Olimpię Biała Podlaska 19:8, by w finale znów zagrać w grupowym przeciwnikiem - Polonią Kępno i zwyciężyć tym razem 15:10.

Nagrodą dla najlepszych drużyn turnieju finałowego są dwa obozy sportowe, które odbędą się podczas zbliżających się wakacji. Na pierwszy z nich Natasza wraz z drużyną pojedzie w połowie lipca. Każdy z obozów poprowadzą gwiazdy polskiej piłki ręcznej m.in. Michał Daszek, Marcin Wichary czy Arkadiusz Moryto. O sukcesie włocławianek głośno w mediach społecznościowych.

Celem programu PGNiG Kocham Ręczną na Orliku jest propagowanie gry w piłkę ręczną wśród najmłodszych. Projekt podzielony był na 3 etapy - eliminacje wojewódzkie, finały wojewódzkie oraz finał ogólnopolski.

Ostatecznie PGNiG Kocham Ręczną na Orliku zakończy się wielką lekcją WF z piłką ręczną, która odbędzie się 21 września w Warszawie.

Gratulujemy naszej uczennicy Nataszy Wawrzonkowskiej oraz całemu zespołowi Junak Włoclawek! Życzymy dalszych sukcesów!

 

Opracowała i zdjęcia dostarczyła pani Aleksandra Wawrzonkowska - mama Nataszy. Edytował: pan Jerzy Serafin (24.06.2018r.)© wwj